назад

Олександр з 2014 року на військовій службі. Чоловік захищає територіальну цілісність України на Донеччині.

На утриманні військовослужбовця перебуває троє неповнолітніх дітей, зокрема й 13-річна донька дружини від першого шлюбу.

Рідного батька дівчинка зовсім не знала, бо той помер одразу після її народження, отож Олександра вважає за рідного і має з ним теплі стосунки.

Коли на початку 2024 року чоловік приїхав додому у відпустку, вирішив удочерити дівчинку, яку вважає рідною, виховує та забезпечує з 2017 року.

Він зібрав необхідні документи та звернувся до Служби у справах дітей, де йому надали висновок про доцільність усиновлення.

Потім він звернувся до Томаківського бюро правової допомоги, що на Дніпропетровщині.

Олександр — учасник бойових дій і має відповідне посвідчення. Цей статус дає йому право на безоплатну допомогу при зверненні до суду.

Представляти його інтереси доручили юристці Марині Стець.

Вона зібрала достатню доказову базу, підготувала та подала до суду заяву про усиновлення, яку аргументувала нормами чинного законодавства, що визначають, що чоловік має переважне право на усиновлення дитини, відповідно до ст. 213 Сімейного кодексу України, оскільки дитина виховується в його сім’ї з моменту реєстрації шлюбу з її матір’ю.

Місцевий суд розглянув справу та задовольнив позовну заяву в повному обсязі, зокрема оголосив Олександра батьком дитини і зобов’язав відділ державної реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис про народження дівчинки, а саме змінити її прізвище та по батькові, і видати нове свідоцтво про народження.

Таким чином, Олександр став батьком трьох неповнолітніх дітей і зміг звільнитися з військової служби.

Довідково. Відповідно до ст. 229 Сімейного кодексу України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір’ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

А відповідно до ст 233 Сімейного кодексу України на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 195/282/24.