назад
15.09.22

Успішна справа «Про встановлення факту належності правовстановлюючих документів»

Валентина А. звернулася до сектору «Ріпкинське бюро правової допомоги» Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з проханням скласти заяву про встановлення факту належності правовстановлюючих документів та представлення його інтересів у суді.

На підставі договору дарування житлового будинку на праві приватної власності жінка є власником житлового будинку, а також на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку є власником земельної ділянки для обслуговування житлового будинку.

При складанні договору дарування житлового будинку та державного акту на право власності на земельну ділянку були допущені помилки, які перешкоджали жінці володіти, користуватися та розпоряджатися її власністю на власний розсуд.

Наприкінці 2021 року Валентина А. звернулася до державного реєстратора прав власності на нерухоме майно із заявою для  проведення державної реєстрації права власності на житловий будинок та земельної ділянки для обслуговування житлового будинку. Проте, їй були надані рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень.

Внаслідок таких помилок виникли певні невідповідності між документом, що посвідчує особу та правовстановлюючими документами.

Таким чином, з метою отримання можливості вільно розпоряджатися своєю власністю, а саме житловим будинком та земельною ділянкою для обслуговування житлового будинку виникла необхідність встановити юридичний факт, що правовстановлюючі документи – договір дарування житлового будинку та державний акт на право власності на земельну ділянку належать Валентині А.

Призначений працівник Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Гаан Олександр узгодив із Валентиною А. її правову позицію у справі та в інтересах заявника звернувся до Ріпкинського районного суду Чернігівської області та здійснював представництво інтересів клієнта.

04 серпня 2022 року рішенням Ріпкинського районного суду Чернігівської області заяву було задоволено, та встановлено факт належності заявнику правовстановлюючих документів на житловий будинок та земельну ділянку.

На які норми закону посилатись в подібних ситуаціях.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що встановлення даного факту дає можливість вільно розпоряджатися належним заявниці майном, суд дійшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.