назад
17.01.23

Успішний кейс адвоката «Про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням»

До сектору «Коропське бюро правової допомоги» звернулась пані Катерина, аби  визнати свого сина – пана Микиту таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

Під час спілкування з жінкою фахівчиня бюро з’ясувала, що вона є власником квартири, де

нині проживає в селищі міського типу Короп. Пан Микита  зареєстрований за  даною адресою проте, квартирою не цікавиться, більше двох років не проживає за місцем реєстрації та не  здійснює оплату за житлово-комунальні послуги і  не несе витрат по утриманню житла, а отже,  реєстрація пана Микити в будинку створює пані Катерині перешкоди в користуванні житловою площею. Доброрвільно знятися з реєстрації чоловік відмовляється.

 

Після з’ясування усіх обставин справи було прийнято звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги. На підставі наказу Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інтереси пані Катерини, під час вирішення даного питання, представляла завідувач сектору «Коропське бюро правової допомоги» Дарина Мальцева.

 

Після узгодження із заявницею правової позиції та зібравши необхідні документи фахівчиня системи безоплатної правової допомоги звернулася  до Коропського районного суду Чернігівської області із позовною заявою про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

 

Згідно зі статтею 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном, а відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України,  власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Частиною 1 статті 321 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

 

Відтак, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном у відповідності до статті 391 Цивільного кодексу України.

 

Також, частиною 5 статті 405 Цивільного кодексу України визначено, що член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Виходячи з наведених норм та враховуючи те, що  пан Микита не проживає у будинку більше двох років, не сплачує плату за користування жилим приміщенням і комунальними послугами, не несе інших витрат по утриманню квартири, то, при доведенні факту не проживання особи без поважних причин у житловому приміщенні більше року, може бути визнаний таким, що втратив право користування жилим приміщенням.

 

 

Статтею 15 Цивільного кодексу  України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.

 

В результаті розгляду матеріалів справи 13 грудня 2022 року Коропським районним судом Чернігівської області прийнято рішення про визнання пана Микити особою, що втратила право користування житловим приміщенням.

 

Ця справа в Єдинному державному реєстрі судових рішень №735/570/22, або за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/107828827.

Нагадуємо, що правову допомогу можна отримати звернувшись до Коропського бюро правової допомоги з 09-00 год. до 18-00 год. з понеділка по п’ятницю за адресою: смт. Короп, вул. Успенська, 2, тел.:(04656) 2-12-62.

Також за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 8-00 год. до 17-00 год. за адресою: м. Мена, вул. Титаренка С., 6-А , тел.: (04644) 3-30-01.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

#МенськийМЦБВПД #Чернігів #безоплатнаправовадопомога#місцевийцентр #правовадопомога #Чернігівськаобласть #Мена#адвокати