назад

Успішний кейс адвоката «Про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення»

Громадянка Олена звернулася до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для складення позовної заяви у адміністративній справі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення та представлення її інтересів у суді.

Призначений адвокат Могілевець О.С. узгодила із Оленою її правову позицію у справі та в інтересах позивачки звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду та здійснювала представництво інтересів клієнтки.

Клієнтка пояснила, що відповідно до податкового повідомлення-рішення  від 22.04.2019 року ГУ ДФС у Чернігівській області їй була визначено сума податкового зобов’язання за  платежем: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуване фізичним особам, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості за період 2018 року у сумі 42388 грн. В обґрунтування своїх доводів вказала, що ГУ ДФС у Чернігівській області не вірно визначила  клас її будівлі, яка перебуває у її власності, натомість їй була невірно нарахована вказана сума за навіс для сільськогосподарських машин, що не є об`єктом оподаткування податком на нерухоме майно згідно з пп. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду позов було задоволено,  було скасовано  податкове повідомлення-рішення  від 22.04.2019 року ГУ ДФС у Чернігівській області у сумі 42388 грн

 

На які норми закону посилатись в подібних ситуаціях.

 

Відповідно до п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України база оподаткування об`єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України суми податку з об`єкта/об`єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об`єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507 (далі – ДК 018-2000), до класу (код 1271) «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» належать будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси та інші.

Будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності та віднесені до відповідного класу (код 1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства») ДК 018-2000, що належать фізичним особам, а саме навіс для сільськогосподарських машин не є об`єктом оподаткування податком на нерухоме майно згідно з пп. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України.

Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/106288861