назад

Вісімнадцятимісячну заборгованість по зарплаті допомогли стягнути у суді

Роман — ветеран війни, брав участь в антитерористочній операції на Донеччині, починаючи з 2014 року, має відповідне посвідчення. Після звільнення з лав ЗСУ працював машиністом змішувача асфальтобетону  на одному з підприємств Чернігівщини. У січні 2024 року чоловік звільнився з роботи.

На день звільнення йому не виплатили майже 100 тис. грн зарплати – заборгованості за вісімнадцять місяців.

Він звертався до підприємства з проханням розрахуватися, проте а ні розрахунку, ні відповіді на звернення не отримував.

Роман вирішив звертатися до суду.

По допомогу у цьому питанні він звернувся до Талалаївського бюро правничої допомоги.

Роман – ветеран війни, отож має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили юристці Аліні Кошці.

Перш за все юристка бюро допомогла Роману скласти письмову заяву до підприємства з вимогою виплатити нараховану, але не виплачену заробітну плату.

З цією заявою чоловік звернувся до роботодавця, проте відповіді не отримав.

Отож, юристка підготувала та подала до суду позовну заяву про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні. Позовні вимоги аргументувала нормами чинного законодавства.

Так, відповідно до ч.1 ст. 47 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (стаття 116) та провести з ним розрахунок у строки, визначені статтею 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

Згідно з ч.1 ст. 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.

Суд взяв до уваги обставини справи та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі, ухваливши стягнути з підприємства 98 353 грн заборгованості по заробітній платі.

 Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 747/100/24.