назад

Вікторія —– переселенка. Перед початком повномасштабного вторгнення рф і вимушеного переїзду Вікторія втратила батька. Через війну та переїзд не встигла звернутися по спадщину вчасно. 

Лише на початку 2024 року жінка змогла звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті батька, однак отримала постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дій, а саме у видачі свідоцтва про право на спадщину. 

Їй відмовили, бо на час відкриття спадщини вона з батьком не проживала, не звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця, а тому вважається такою, що спадщину не прийняла.

Вікторія дізналася, що єдиний вихід з цієї ситуації – звернення до суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

По допомогу у цьому питанні вона звернулася до Харківського бюро правничої допомоги.

Статус ВПО дає їй право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.

Представляти її інтереси у суді доручили адвокатці, що співпрацює з системою надання БПД, Віті Маюрніковій.

Вона з’ясувала обставини справи, підготувала та подала до суду позовну заяву про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

Адвокатка вказала, що її клієнтка не встигла вчасно звернутися до нотаріуса під час дії воєнного стану воєнний стан,через її вимушене переміщення з Харкова до Ужгорода, важкий психологічний стан, необхідність облаштовувати життя на новому місці, шукати роботу та засоби для існування. Крім цього, тривалий час не працювали нотаріальні контори.

Суд дослідив матеріали справи і задовольнив позовні вимоги у повному обсязі. 

Тепер Вікторія скористається своїм правом на спадкування після смерті батька, на це у неї є 2 місяці.

Ця справа в єдиному державному реєстрі судових рішень: № 630/199/24.

Довідково. Позовні вимоги аргументувала нормами Цивільного кодексу України, відповідно до них,  суд, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.