назад

Військова агресія рф проти України призвела до припинення роботи низки підприємств, що спровокувало хвилю безробіття. Тому одним із пріоритетних завдань Державної служби зайнятості в період воєнного стану – сприяння працевлаштуванню безробітних на вільні робочі місця, а також посилення гарантій на отримання допомоги по безробіттю.

Більш детально про реєстрацію безробітних та порядок нарахування та виплата допомоги по безробіттю, розповідає юристка Одеського місцевого центру з надання БВПД Тетяна Дімова.

19 березня 2022 Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану», якою визначив порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги по безробіттю під час війни.

Реєстрація безробітних можлива за допомогою

  • Порталу “Дія”, у тому числі мобільного додатку “Дія”;
  • електронних сервісів Державної служби зайнятості.

Як отримати послугу

  1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис);
  2. Зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті громадянина на https://diia.gov.ua/ за допомогою електронного підпису;
  3. Перевірте коректність особистих даних у профілі користувача, актуалізуйте їх за необхідності;
  4. Заповніть заяву, відповідаючи питання в анкеті;
  5. Оберіть зручний для вас центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування;
  6. Введіть свій номер соціального рахунку та оберіть періодичність отримання виплат;
  7. Якщо немає соціального рахунку, пропустіть цей етап. Але, протягом 10 робочих днів після призначення виплат відкрийте соціальний рахунок та надішліть його реквізити на електронну пошту центру зайнятості, де подали заяву;
  8. Завантажте необхідні документи: паспорт, документ про останній вид зайнятості, документи про освіту та інші;
  9. Перевірте сформовані заяви та підпишіть їх електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом).

Статус розгляду заяви можна перевірити у кабінеті громадянина. Результат розгляду заяви буде відображено у вашому кабінеті, направлено на електронну пошту та надіслано на телефон у вигляді смс.

Допомога по безробіттю нараховується після прийняття рішення про надання статусу безробітного на вказаний соціальний рахунок з визначеною періодичністю та урахуванням наданих службою зайнятості послуг у цей період.

Звертаємо увагу, в областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити фінансування допомоги, виплата допомоги по безробіттю здійснюється АТ “Державний ощадний банк України” шляхом перерахування коштів на банківський рахунок (за стандартом IBAN) в банку, в якому відкрито рахунок одержувача, або здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.

Статус безробітного може набути

  • особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;
  • особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу;
  • особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.