назад
19.06.23

Юристка системи БПД допомогла киянці захиститись від колишнього чоловіка

За направленням Служби у справах дітей та сім’ї до Київського бюро правової допомоги №7 звернулася пані Тамара, яка розповіла, що систематично страждає від домашнього насильства як психологічного, так і фізичного характеру. Вона та її малолітня донька постійно отримують телефонні повідомлення з погрозами застосування фізичної розправи.

Вислухавши клієнтку та узгодивши з нею правову позицію юристка відділу безоплатної правової допомоги  Анна Мангер підготувала до суду заяву про видачу обмежувального припису стосовно кривдника  та зібрала  потрібні документи.

У заяві, що була подана до суду за місцем проживання пані Тамари, юристка детально виклала всі обставини справи, докази вчинення домашнього насильства та юридичні  обґрунтування.

Проте, у зв’язку з постійними погрозами чоловіка жінка тимчасово змінила місце свого перебування, про що також зазначили у позові. Отож, суд змінив підсудність та переніс засідання до іншого районного суду міста Києва, який протягом двох місяців так і не зміг розпочати розгляд справи.

Відчуваючи свою безкарність, колишній чоловік активізував своє переслідування — навідувався на місце проживання  жінки з дитиною, стукав у вікна, переслідував на робочому місці, писав телефонні повідомлення обурливого характеру дитині та почав погрожувати її бабусі.

Перебуваючи у постійному стресі та відчуваючи страх за своє життя та життя доньки, пані Тамара встановила охорону, камеру на вхідні двері квартири та почала записувала телефонні розмови. Вона також встигла розлучитися та зняти з реєстрації місця проживання колишнього чоловіка.

В цей же час, разом з юристкою прийняли рішення ще раз звернуться до суду з заявою про видачу обмежувального припису. Цього разу справу розглянули менше ніж за тиждень. Суд повністю погодився з доводами, викладеними у заяві та виніс рішення на користь клієнтки системи БПД, видавши обмежувальний припис чоловіку пані Тамари. Чоловіку заборонили протягом 6 місяців наближатися ближче ніж на сто метрів до місця  проживання колишньої дружини, контактувати з нею у будь який спосіб особисто та через третіх осіб.

«Потрібно зауважити, що не всі справи стосовно вчинення домашнього насильства завершуються на користь постраждалої особи. І тільки завдяки завзятості, особистій вмотивованості постраждалої особи, можна досягти необхідного результату. Головне не мовчати, не зневірюватися, не відкладати справу, сподіваючись, що кривдник піде сам. Юристи безоплатної правової допомоги та адвокати, які співпрацюють з системою зроблять все можливе, щоб допомогти пройти  цей складний шлях», — головна юристка відділу безоплатної правової допомоги Лівобережного київського місцевого центру з надання БВПД Анна Мангер.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 754/4180/23