назад

Загрозу життю матері ти дитини зі сторони горе-батька допоміг відвернути адвокат Чортківського місцевого центру

Більшість жертв домашнього насильства не звертаються за допомогою, бо не визнають себе потерпілими та не знають як діяти у таких обставинах. А новий напад агресії кривдникаможе стати все сильнішим і коштувати членам його сім’ї найдорожчого – життя. Тому важливо не приховувати злочин, а говорити про нього. Схожа ситуація склалася в громадянки С., яка звернулася за правовою допомогою до Монастириського бюро правової допомоги.

Клієнтка разом із двома неповнолітніми дітьми проживає у власному будинку, шлюб із чоловіком розірвала ще у 2012 році. Жінка розповіла, що у вересні 2018 року її колишній чоловік без попередження прийшов до будинку та без жодних пояснень умисно наніс їй та їхньому неповнолітньому сину удари металевим предметом, завдавши численних тілесних ушкоджень. Клієнтка боїться за своє життя та життя дітей, адже кривдник у будь-який час може повернутися та завдати їм ще сильнішої шкоди.

Як вияснилося, ще перебуваючи у шлюбі, чоловік неодноразово вчиняв фізичне насильство над дружиною та погрожував фізичною розправою, проте налякана жінка раніше ніколи не зверталася до правоохоронних органів із відповідною заявою.Але останній випадок спонукав її звернутися за допомогою спеціалістів.

Чортківським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначено адвоката по справі Андрусенка Ігоря Ярославовича. Адвокат підготував позов до суду про видачу обмежувального припису та представляв інтереси клієнтки у суді.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство – це діяння(дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають(проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, не залежно від того,чи проживає особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Обмежувальний припис стосовно кривдника – встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

Суд ухвалив рішення про видачу обмежувального припису, у вигляді заходів тимчасового обмеження прав, з покладенням на чоловіка певних обов’язків. Зокрема, кривднику заборонено:

– перебувати в місці проживання громадянки С. та наближатися до її будинку на 50 метрів;

– переслідувати колишню дружину та їхнього неповнолітнього сина, та у будь-який спосіб спілкуватися з ними;

– наближатися на 50 метрів до навчального закладу, де навчається хлопчик.

Крім того, особу, що вчинила домашнє насильство взято на профілактичний облік в відділенні поліції, а сім’я перебуває на контролі служби у справах дітей.