назад

Захистили право на справедливу оплату праці

З кожним роком все частіше роботодавці наживаються на звичайних працівниках, порушують їх права, шляхом обману та невиплати їм заробітної плати.

Так і сталось із жінкою, яка працювала касиром в супермаркеті, її не повідомляли про загальну суму заробітної плати, про розміри і підстави відрахувань та утримань, а також при звільненні не виплатили повністю заробітну плату. Управління Держпраці в Івано-Франківській області та Головне управління Держпраці у Київській області, куди було переадресовано звернення жінки, не вчинили жодних дій щодо роботодавця.

Саме тому, жінці довелось звернутись до Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги (далі – Місцевий центр) з питанням щодо стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку. Розглянувши ситуацію працівник Місцевого центру надала консультацію щодо порядку отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Місцевий центр по даній справі призначив адвоката, за результатами розмови жінки та адвоката було підготовано та подано позовну заяву до Івано-Франківського місцевого суду про стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

На підставі наведених доказів по справі та дослідивши всі обставини справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги жінки підлягають задоволенню.

Зверніть увагу!

Відповідно до ст. 116 Кодексу законів про працю при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Відповідно до ст. 117 Кодексу законів про працю в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника.

Таким чином, рішення Івано-Франківського місцевого суду є підставою для виплати заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень знаходиться тут: https://reyestr.court.gov.ua/Review/97214732