Світлана має низький дохід. Після смерті родичів їй у спадок лишився будинок та два земельні паї. Щоб оформити спадок швидко та правильно, вона вирішила скористатись послугами посередниці. Коштували ці послуги тисячу доларів. Таких грошей у Світлани не було, тому щоб розрахуватись з посередницею жінка їх позичила. Угоду вони уклали усну, адже Світлана довіряла посередниці.
Попри обіцянку оформити усі документи в найкоротші терміни, посередниця не лише цього не зробила, але й перестала відповідати на телефонні дзвінки, ігнорувала зустрічі. Через деякий час вона поштою переслала Світлані документи, які отримала від неї для оформлення спадщини.
Світлана написала заяву в поліцію. Поліцейські поспілкувались з посередницею. Вона визнала, що брала гроші і не збирається їх повертати. Адже за її словами вона за тисячу доларів здійснила консультації, зробила заяви до нотаріуса та архіву, а тому виконала зобов`язання.
З поліції Світлані повідомили, що в ході перевірки встановили, що між нею та посередницею існують цивільно-правові відносини і спір необхідно вирішувати в судовому порядку.
Тому по допомогу жінка звернулась до Луцького бюро правничої допомоги. Середньомісячний дохід Світлани не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, відтак вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти її інтереси доручили адвокату, який співпрацює з системою надання БПД, Сергію Федошу.
Адвокат склав та подав до суду позов про відшкодування шкоди, завданої внаслідок невиконання угоди.
Суд дослідивши матеріали справи задовольнив позов в повному обсязі та ухвалив рішення стягнути з посередниці на користь Світлани тисячу доларів.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень№ 161/14522/24