До Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин з проханням допомогти вирішити питання щодо призупинення та невиплати надбавки до пенсії за вислугу років непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї. Захищати інтереси громадянина призначено адвоката Валентину Розторгуєву.
Адвокат детально ознайомилася з документами клієнта та узгодивши правову позицію по справі підготувала обгрунтовану позовну заяву та подала її до Сумського окружного адміністративного суду.
Свої позовні вимоги обґрунтовувала тим, що позивачу, як непрацюючому пенсіонеру, виплачувалася надбавка на непрацездатного члена сім’ї, а саме сина 2000 року народження, але починаючи з липня 2018 року виплата такої надбавки була припинена.
Також адвокат Валентина Розторгуєва звернула увагу на те, що 02.11.2018 року її клієнт звертався до Охтирського управління Пенсійного фонду України Сумської області із заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії та виплатити раніше недоплачені суми виплат. Однак відповідач по справі листом повідомив, що підстави для виплат відсутні у зв’язку з досягненням сина 18- річного віку.
Адвокат та її клієнт не погодилися з вказаною відмовою та вважали іі незаконною, оскільки частиною 6 статті 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» регламентовано вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі, у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років. Діти-сироти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Правозахисниця та клієнт вказували на те, що син позивача ще не досяг 23 років та є студентом денної форми навчання, а тому є всі підстави для виплати позивачу надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, що належать до осіб, які забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. А відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місвцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, завдяки професіоналізму адвоката Валентини Розторгуєвої права та інтереси громадянина були захищені.