Адвокат Юрій Сторожук домігся в суді визнання за клієнткою Теофіпольського бюро правової допомоги права власності на квартиру за набувальною давністю.
Адвокат, діючи на підставі доручення Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 22 січня 2019 року №5, звернувся в суд з позовом про визнання права власності на квартиру у житловому будинку за набувальною давністю. Позов обґрунтував тим, що позивачка та члени її сім’ї понад десять років зареєстровані та проживають у квартирі. Зазначене житло позивачка з нині вже покійним чоловіком отримали від колгоспу. Свідоцтво на право власності на квартиру наразі отримати неможливо, оскільки колгосп ліквідований, а відомості про перебування житлового будинку на балансі сільської ради, введення його в експлуатацію відсутні.
Оскільки Цивільним кодексом України (далі – ЦК України) передбачена можливість набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю за рішенням суду особою, яка добросовісно володіє чужим майном протягом тривалого терміну, адвокат просив суд визнати право власності на квартиру за набувальною давністю.
Відповідно до частини першої статті 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п’яти років, набуває права власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
В ході розгляду справи суд встановив, що позивачка правомірно володіє та користується приміщенням, тому має право набути право власності на нерухомість за набувальною давністю. Сільська рада, на території якої розташований житловий будинок, як відповідач позов визнала.
Згідно з рішенням Теофіпольського районного суду Хмельницької області від 03 лютого 2020 року позовну заяву про визнання права власності на квартиру у житловому будинку за набувальною давністю задоволено.