назад

До Бердичівського бюро правничої допомоги, що на Житомирщині, звернулася Анастасія  в інтересах свого одинадцятирічного сина.

Жінка з 2015 року отримує аліменти на утримання сина від колишнього чоловіка і батька дитини. У 2018 році за її позовом цей розмір перерахували. Зараз розмір аліментів — 3000 гривень щомісяця.

Цієї суми не вистачає для повноцінного розвитку хлопчика та його лікування. Олексій має проблеми з зором і кожні півроку потребує діагностичного обстеження та зміни окулярів.

Колишній чоловік Анастасії —– забезпечена людина, гарно заробляє і має можливість більше допомагати дитині, проте добровільно це робити не бажає, посилаючись на те, що утримує ще одного сина від іншого шлюбу та матір з інвалідністю.

Жінка вирішила відстоювати інтереси сина —– збільшити розмір аліментів у судовому порядку. Для цього вона звернулася по допомогу до системи надання безоплатної правничої допомоги в інтересах сина. Діти мають право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.

Представляти інтереси клієнтки доручили адвокатці, що співпрацює з системою БПД, Світлані Корзун.

Вона підготувала та подала до суду позовну заяву про зміну способу стягнення аліментів.

У позовній заяві просили стягнути аліменти на утримання дитини  у розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно і до досягнення дитиною повноліття, бо визначений попереднім судовим рішенням спосіб стягнення аліментів не забезпечує право дитини на достатній життєвий рівень.

Свої позовні вимоги аргументували нормами чинного законодавства, зокрема Сімейного кодексу України.

Суд дослідив обставини справи та надані документальні докази – інформацію про дохід батька дитини від Державної податкової служби України, довідки про медичні обстеження хлопчика тощо.

Взявши до уваги аргументи сторін, суд дійшов висновку, що є підстави для збільшення розміру аліментів шляхом зміни способу їх стягнення з 3000 грн на 1/4 частку від заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з дня набрання рішення суду законної сили і до досягнення дитиною повноліття, оскільки з моменту присудження аліментів на дитину (2018 року) хлопчик підріс і витрати на його утримання значно зросли, а матеріальне становище одержувача аліментів — матері дитини, з якою вона проживає, не дозволяє в повній мірі забезпечити дитину необхідним лікуванням та утриманням.

Позовні вимоги задовольнили у повному обсязі.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 274/4644/24.