Адвокат Цвіркун Олександр Сергійович.
Доручення № 023-0000050 від 15.01.2016.
Провадження № 12012250230000190.
Кваліфікація діяння: ч.3 ст.289 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років), ч.2 ст.115 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років або довічним позбавленням волі).
На стадії досудового слідства громадянин К.Є.І. обвинувачувався в тому, що він перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння за попередньою змовою з Т.Д.М. з метою незаконного заволодіння автомобілем вчинили напад на Н.Е.М., поєднаний із застосуванням насильства, небезпечного для його життя та здоров’я.
Він же, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння за попередньою змовою з Т.Д.М., з метою умисного вбивства Н.Е.М. для незаконного заволодіння належним йому автомобілем, під приводом здійснення поїздки до с. Холоднянське, Смілянського району, сіли до вказаного автомобіля, після чого приїхавши до вказаного місця за допомогою заздалегідь заготовленого відрізку дроту Т.Д.М. почав душити потерпілого, однак з причин, що не залежали від їх волі, злочин не закінчили, так як Н.Е.М. втік з місця події.
Дії обвинувачених органом досудового слідства кваліфіковані як незакінчений замах на незаконне заволодіння транспортними засобами, вчинене за попередньою групою осіб, поєднаних з насильством, небезпечним для життя та здоров’я потерпілого. Інший епізод кваліфікований, як закінчений замах на умисне вбивство, тобто умисне, протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчинене з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб.
Судовий розгляд справи здійснювався Соснівським районним судом м. Черкаси. Захисник Олександр Цвіркун, який діяв за дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області, ретельно проаналізувавши матеріали справи, під час розгляду справи, завдяки своєму професійному досвіду домігся того, щоб його підзахисному змінили обвинувачення у зв’язку із зміною обсягу обвинувачення та правової кваліфікації дії обвинуваченого. Мотивуючи це тим, що підзахисний не мав умислу на спричинення потерпілому будь-яких тілесних ушкоджень чи на позбавлення його життя та не мав будь-яких домовленостей з цього факту з Т.Д.М.
Суд, враховуючи доводи адвоката, дії К.Є.І. за ч.3 ст.15 ч. 3 ст. 289 КК України перекваліфікував на ч.3 ст.15 ч. 2 ст. 289 КК України та взявши до уваги недостатність доказів причетності обвинуваченого до скоєння злочину передбаченого ч. 2 ст.15, п.п.6, 12 ч. 2 ст.115 КК України, закрив це кримінальне провадження у зв’язку з не встановленням доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпання можливості їх отримання.