назад

Звільнили за порушення трудових обов’язків – в суді довели незаконність рішення та стягнули 55 тисяч гривень за вимушений прогул

Сергій працював сторожем на комунальному підприємстві. Наприкінці 2022 року його звільнили за систематичне порушення трудових обов’язків.

В обґрунтування звільнення роботодавець виніс Сергію догани за пропуск на територію підприємства сторонніх осіб. 

Підприємство надає послуги стоянки, як наслідок на охоронювану територію безперешкодно можуть заходити власники та водії транспорту. Крім цього, на території є приміщення, що здаються в оренду, прохід та проїзд до яких здійснюється через прохідну підприємства.

Однак відповідно до посадових обов’язків сторож фактично здійснює загальну охорону території підприємства, при цьому жодним чином не визначено порядок пропуску людей, як працівників, так і орендарів, на територію підприємства.

А підставами для притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення трудової дисципліни фактично були лише службові записки начальника дільниці. При чому жодні розслідування не проводились, акти не складались, як і не було чітко виявлено, які саме порушення були допущені Сергієм.

«Реальною підставою звільнення була моя незгода з недоплатою за роботу у нічний час. Коли я звернувся до керівництва з проханням здійснити відповідні виплати, мені натякнули на звільнення, що і зробили надалі» – згадує Сергій.

Тож не погоджуючись з таким рішенням керівництва, чоловік звернувся по допомогу до системи БПД – Світловодського бюро правничої допомоги.

Сергій — людина з інвалідністю та отримує пенсію у розмірі, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів, отже має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили адвокатці, яка співпрацює з системою БПД, Олені Таранковій.

Адвокатка ознайомилась з наявними документами та подала позовну заяву до суду про визнання звільнення Сергія незаконним, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Суд заяву задовольнив в повному обсязі.  Визнав протиправним та скасував наказ про звільнення Сергія. Поновив його на посаді сторожа та стягнув з підприємства середній заробіток на час вимушеного прогулу в сумі 54 839 грн.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 401/720/23