У Краматорську Сергій Петухов провів зустріч зі школярами міста, прийом громадян, які звертаються за допомогою до установ системи безоплатної правової допомоги, і дав невелику прес-конференцію.
Заступник Міністра юстиції Сергій Петухов сумісно із директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павлом Наливайком, директором Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторією Харенко та в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Оленою Павловою здійснили спільний прийом та консультування громадян у м. Краматорську.
Жителів Донбасу цікавили питання отримання свідоцтв про народження та смерть, статус переселенця та ветерана АТО, а також питання соціального захисту, на які були надані вичерпні відповіді. Також заступник Міністра юстиції інформував осіб про порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги, яку в м. Краматорську надає Краматорський місцевий центр.
Разом із запитаннями громадяни висловлювали подяку адвокатам та працівникам системи безоплатної правової допомоги, які допомогли їм у вирішенні правових питань.
– Міністерство юстиції України робить усе можливе для забезпечення прав громадян на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, – зазначив Сергій Петухов на Форумі з громадської безпеки та соціальної згуртованості в Донецькій області, який проходив 27, 28 та 29 листопада поточного року у Святогірську.
Також заступник Міністра юстиції зауважив, що на сьогоднішній день найбільший соціальний проект Міністерства Юстициї та Уряду – це система безоплатної правової допомоги.
– Можна впевнено сказати, що надання безоплатної правової допомоги не зводиться лише до надання адвоката для захисту в судовому процесі. Ми консультуємо в маленьких містечках і селах, консультуємо по скайпу і по електронній пошті. В кожному районному центрі та місті Донецької області працює бюро правової допомоги. Вже працює пункт консультування на КПВВ “Майорськ”, а 30 листопада відкриваємо такий пункт на КПВВ ” Новотроїцьке”, – зауважив Сергій Петухов.
Також заступник Міністра підкреслив, що в даний час Мін’юстом активно впроваджується загальнонаціональний правопросвітницький проект безкоштовної юридичної допомоги «Я маю право» для громадян України, мета якого – підвищити юридичну грамотність українців і сформувати нову правову культуру в суспільстві.
– Будь-яка людина може звернутися до нас за допомогою і отримати відповіді на свої правові питання. Цей соціальний проект дуже важливий тому, що з його допомогою можуть проконсультуватися і жителі окупованих територій, – зазначив Сергій Петухов.
За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до установ системи безоплатної правової допомоги:
- Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20 тел: (099) 266-91-62
-
Торецьке бюро правової допомоги – м. Торецьк, вул. Героїв Праці, 3, тел.: (099) 478-67-48,
-
Костянтинівське бюро правової допомоги – м. Костянтинівка, вул. Театральна, 5, тел.: (099) 621-91-72
-
Дружківське бюро правової допомоги – м.Дружківка, вул. Короленка, 1, тел.: (095) 926-42-07,
-
Добропільське бюро правової допомоги – м. Добропілля, вул. Незалежна, 35, тел.: (095) 209-70-74,
-
Слов’янське бюро правової допомоги – м. Слов’янськ, вул. Університетська, 47, тел.: (066) 368-00-63
-
Бахмутське бюро правової допомоги – м. Бахмут, вул. Леваневського, 95, тел.: (050) 654-76-61,
-
Авдіївське бюро правової допомоги – м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд.1, тел.: (050) 545-56-78,
-
Лиманське бюро правової допомоги – м. Лиман, вул. Пушкіна, буд. 12 б, тел.: (095) 688-54-64,
-
Олександрівське бюро правової допомоги – смт. Олександрівка, вул. Самарська, 5, тел.: (066) 856-83-06
.