Діючи за дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області до Зарічного районного суду звернулась адвокат Кубанова Анна Михайлівна, яка у своїй скарзі зазначила, що під час затримання Особи 22.07.2017 року в порядку статті 208 КПК України, до неї застосовувалося насилля, що містило ознаки катування, внаслідок чого Особа отримала тілесні ушкодження. Крім того, адвокат Кубанова Анна Михайлівна звернула увагу суду на те, що працівниками Сумського ВП було грубо порушено право Особи на захист, а саме цю Особу позбавили можливості повідомити близьких про його затримання і у подальшому продовжували застосовувати до нього фізичне та психологічне насилля і катування з метою примусу Особи визнати вину у своєнні злочину, який він не вчиняв. Також адвокат Кубанова Анна Михайлівна повідомила суд, що 09.08.2017 року нею було подано заяву до прокуратури Сумської області про вчинення злочинів посадовими особами Сумського відділу поліції ГУНП щодо її підзахисного.
Але уповноваженою особою прокуратури Сумської області не внесені відомості про злочини за фактом вчинення працівниками Сумського ВП ГУНП в Сумській області кримінальних правоворушень, передбачених статтями 371, 374, 365 КК України.
У ході судового засідання адвокат Кубанова Анна Михайлівна звернула увагу суду на те, що, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 303 КПК України – на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Також, згідно частини 1 статті 214 КПК України – слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
А тому, посилаючись на чинне законодавство України адвокат Кубанова Анна Михайлівна, просила суд задовольнити її скаргу в повному обсязі та зобов’язати посадову особу прокуратури Сумської області внести такі відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань .
Суд, взявши до уваги доводи адвоката Кубанової Анни Михайлівни, своєю ухвалою від 28 серпня 2017 року задовольнив її скаргу в повному обсязі та зобов’язав посадову особу прокуратури Сумської області внести відомості викладені у заяві адвоката Кубанової Анни Михайлівни до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, завдяки дотриманню стандартів якості у наданні безоплатної вторинної правової допомоги та професіоналізму адвоката Кубанової Анни Михайлівни було досягнуто забезпечення конституційних та процесуальних прав Особи на захист та розпочато досудове розслідування за фактом застосування до затриманої Особи фізичного та психологічного насильства працівниками правоохоронних органів.