назад
08.06.23

«Безоплатна правова допомога без бар’єрів»: як людям з інвалідністю отримати правові послуги

Як система безоплатної правової допомоги може допомогти людям з інвалідністю — дізнайтеся з інформаційної сторінки, створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг.

Люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, яку призначають замість пенсії, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, мають право на всі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги.

Держава гарантує людям з інвалідністю усі види правової допомоги від системи БПД: первинну, наприклад, фахівці системи проконсультують, як оформити пенсію та інші соціальні виплати й пільги, та вторинну — юристи та адвокати допоможуть, зокрема, у справах, які стосуються оскарження дій чи бездіяльності органів влади, виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги, оформлення аліментів, перерахунку пенсій, сприятимуть у розвʼязанні інших правових питань.

«Практично кожен 10-й клієнт, який звернувся у 2022 році до системи безоплатної правової допомоги за такими правовими послугами, як представництво інтересів у суді та інших державних органах, захист від обвинувачення, складення документів процесуального характеру, – це людина з інвалідністю. Отримати безоплатну правову допомогу можна у бюро, зателефонувавши до контакт-центру за номером 0 800 213 103 або скориставшись онлайн-сервісами системи БПД. Якщо людина не може прийти до найближчого бюро, але хоче поспілкуватися з юристом особисто, вона може зателефонувати до контакт-центру системи БПД або бюро та залишити запит на отримання адресної правової допомоги», – говорить директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

На інформаційній сторінці пояснюємо, як люди з інвалідністю можуть звернутися по правову допомогу, розповідаємо історії, як їм уже допомогли наші юристи та адвокати, які співпрацюють із системою БПД.

Щоб проконсультуватися з фахівцем, оберіть найбільш зручний для вас спосіб із наведених на інформаційній сторінці.

Запрошуємо ознайомитися з інформаційною сторінкою за посиланням: https://bezbariernist.legalaid.gov.ua

Інформаційну сторінку (лендинг) створено у межах кампанії про безбар’єрність правової допомоги. Усунення перешкод у доступі до безоплатної правової допомоги є одним з пріоритетних напрямів роботи системи БПД.

Технічна допомога цільової сторінки була надана за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).