назад
10.09.19

Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості

У Києві розпочалася перша Київська міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги, яка триватиме три дні – з 10 по 12 вересня 2019 року. Тема конференції – «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості». Серед учасників – провідні експерти з надання правової допомоги та представники систем БПД України, Канади, Грузії, Ізраїлю, Німеччини, Нідерландів, Шотландії та Латвії, а також представники громадських організацій, правозахисники та адвокати, міжнародні партнери.

«Створена в Україні система безоплатної правової допомоги – одна з найбільш розгалужених і прогресивних у світі. Вона визнана міжнародною спільнотою та громадянським суспільством. Наше завдання полягає в тому, щоб не звертати з обраного шляху та розвивати далі існуючу систему безоплатної правової допомоги, аби вона максимально відповідала потребам сьогодення.

Це означає, насамперед, розширення сервісів, спрощення доступу до правової допомоги шляхом забезпеченню інклюзивності, розвиток досудових механізмів, гарантування якості правової допомоги, зокрема, завдяки використанню світової моделі peerreview для оцінювання якості правових послуг.

Система має працювати для громадян та бути найбільшим незалежним правозахисним інструментом в країні. Українці повинні відчути, що вони можуть вирішувати свої проблеми у правовий спосіб, незалежно від свого положення, зв’язків або статків», – наголосив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Цього року конференція присвячена обговоренню декількох ключових тем: доступ, якість, управління, посилення правової спроможності, інновації та стратегічні дії.

«Ми бажаємо, щоб Україна була демократичною і процвітаючою країною, а в демократичній країні верховенство права і відчуття справедливості дуже важливе для громадян, і для українців, які стільки всього пройшли, тим більше. Я вважаю, що робота системи, яка надає доступну безоплатну правову допомогу, зокрема для найбільш вразливих груп населення, це великий вклад у становлення саме справедливого українського суспільства.

Я сподіваюся, що система БПД продовжить успішно працювати і після завершення канадської підтримки, і буде сталою частиною українського правового поля. Тому що саме на це громадяни України і заслуговують», – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Конференція сприятиме обміну досвідом та найкращими практиками, а також розбудові партнерських мереж заради покращення надання безоплатної правової допомоги та доступу до правосуддя загалом.

«Справедливість є, але їй потрібні адвокати. Система безоплатної правової допомоги України сьогодні стала адвокатом для соціально незахищених громадян, надійним порадником для усіх українців та українок загалом», — запевнив міжнародних та вітчизняних учасників Київської міжнародної конференції директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Президентка Канадського бюро міжнародної освіти, директорка проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Лариса Бізо акцентувала на співпраці між Канадою та Україною.

«Ми разом з партнерами працювали впродовж останніх шести років над тим, аби зробити українську систему безоплатної правової допомоги найкращою у світі. Для нас ці роки співпраці між Канадою та Україною були надзвичайними. Ми були щасливі докладати зусиль до втілення спільного з нашими партнерами бачення створення такої системи БПД, якої потребують люди, і яка сприяє доступу до правосуддя та досягненню справедливості для найбільш вразливих груп в Україні.

Ми бажаємо усім нам, аби українська система безоплатної правової допомоги продовжувала процвітати, розвиватися і дійсно допомагати людям», – зазначила Лариса Бізо.

Першого дня конференції учасники дискутуватимуть щодо впливу системи безоплатної правової допомоги України у просуванні рівного доступу до правосуддя та досягненні справедливості.

Загалом робота Конференції під час трьох днів відбуватиметься у декількох форматах, зокрема, відбудеться понад 15 пленарних дискусій, робочих груп та супутніх заходів у межах конференції. Більше 70 спікерів та спікерок з України, Канади, Грузії, Нідерландів, Шотландії, Ізраїлю та інших країн матимуть змогу обмінятися кращими практиками у сфері доступу до правосуддя.

Організатори конференції: Міністерство юстиції України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Канадське бюро міжнародної освіти/проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні».