У зв’язку із житловою реформою останнім часом особливо актуальними стали питання, пов’язані з діяльністю ОСББ. Все частіше представники об’єднань звертаються до правників системи безоплатної правової допомоги з приводу стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з мешканців будинків. Тому важливими на сьогодні є роз’яснення законодавства у цій сфері, зокрема, щодо заборгованості і відповідальності громадян – членів ОСББ.
Отже, стягнення заборгованості відбувається відповідно до норм діючого законодавства, Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від29.11.2001№2866-III та порядку врегулювання спорів між сторонами. Кожен власник відповідно до п. 7 ч. 1 ст.15 ЗУ «Про ОСББ» повинен своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні платежі, а п. 1 ч. 1 ст. 15 Закону зобов’язує власника виконувати вимоги статуту об’єднання.
Законодавством передбачено двосторонній обов’язок щодо укладання договору про надання житлово-комунальних послуг. У зв’язку з цим відмова споживача здійснювати оплату таких послуг з посиланням на відсутність укладеного договору не береться до уваги. Справа в тому, що споживач зобов’язаний оплатити житлово-комунальні послуги, якщо він фактично користувався ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі (Постанова Верховного суду України від 30.10.2013 р. по справі 6-59цс13). А право на звернення до суду щодо стягнення заборгованості виникає через 60 днів із дня припинення платежів або відмови в укладенні договору.
Це та інші питанні обговорила наприкінці січня Оксана Косоног, директорка Павлоградського місцевого центру з надання БВПД під час семінару для голів правління та бухгалтерів ОСББ міста на тему: «ОСББ – майбутнє Павлограду». Учасники зустрічі також висвітлили загальні питання щодо діяльності ОСББ та особливостей законодавчих змін, а також нюанси стягнення заборгованості за ЖКП з членів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Павлоградський місцевий центр з надання БВПД розташований за адресою:м. Павлоград, Дніпропетровська обл., вул. Полтавська, 129, офіс. 308, 310. Телефон: 38(05632)-6-00-20, 38(05632)-6-00-22. E:pavlohrad.dnipro@legalaid.gov.ua
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси центрів та бюро в усіх регіонах України:0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).
{gallery}news/2017/02/7{/gallery}