назад

Досвід та перспективи правового захисту учасників АТО

Фото круг стіл-121.07.2015 директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ростислав Руденко, директор Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Ковальчук та представники Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги взяли участь у засіданні круглого столу на тему: “Досвід та перспективи правового захисту учасників АТО”, що був організований МЕРЕЖЕЮ Центрів правової інформації та консультацій у партнерстві з ВБО “Українська фундація правової допомоги” спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції України за підтримки МФ “Відродження”.

         На заході були присутні правозахисники, депутати місцевих рад, представники органів державної влади та місцевого самоврядування Волинської області.

         kruglyj stil ato 14ї

До обговорення учасників круглого столу були запропоновані питання про вироблення пропозицій щодо процедури надання первинної та вторинної правової допомоги фактичним учасникам АТО та членам їх сімей, формування кола партнерів правової допомоги фактичним учасникам АТО та членам їх сімей: можливості партнерів.

Посилання на відеотрансляцію ТРК”Аверс”

       {module Досвід та перспективи правового захисту учасників АТО}Під час заходу волонтери розповіли про досвід громадських організацій у сфері захисту прав учасників АТО. Зокрема голова ГО «Центр Правової Допомоги» Олена Матвійчук представила досвід п’яти Центрів правової інформації та консультації з Волинської, Херсонської, Київської, Харківської та Чернігівської областей, що входять до єдиної МЕРЕЖІ ЦПІК та реалізовують спільну ініціативу «Підвищення рівня правового захисту військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей, шляхом надання правової допомоги та здійснення моніторингів.

Вона повідомила, що учасники АТО найчастіше звертаються до Центрів правової інформації та консультацій з питань мобілізації, отримання статусу учасника бойових дій, пільг, допомоги із місцевого бюджету, медичного чи матеріального забезпечення, надання земельних ділянок та зазначила, що ситуація з поінформуванням населення доволі складна.

Ольга Гальченко, координатор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» МФ «Відродження» заявила: «Все більше солдатів повертаються додому з фронту і тут стикаються з купою проблем та запитань, відповіді на які можна отримати через правовий захист. Нам людям, які знаходяться в тилу, необхідно допомогти солдатам повернутися в мирне життя на максимально захищених умовах – це певною мірою наш обов’язок. Поодинці ми не зможемо справитися із викликами. Тому ми сподіваємося, що мережевий проект спільно з Центрами, які надають первинну та вторинну правову допомогу дасть змогу системно допомагати бійцям і разом ми зможемо зменшити напругу в суспільстві».

Ростислав Руденко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області зауважив: «З 1 липня в Україні запрацювало 100 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, 3 центри на Волині – у Луцьку, Ковелі та Володимир-Волинську. Учасники бойових дій, члени їх сімей та соціально незахищені категорії громадян можуть звертатися за правовою допомогою, зокрема за представництвом інтересів в судах».

В результаті обговорення присутні домовились про більш ширше поширення інформації щодо можливості отримання безоплатної правової допомоги на Волині для учасників АТО та членів їх сімей. А також вирішили направити звернення до органів державної влади та військкомати щодо проблем, з якими нині стикаються учасники АТО, які попередньо винести на розгляд сесій місцевих рад.