Якісне надання правової допомоги, увага та індивідуальний підхід до кожного клієнта, а також юридичне консультування в комфортних та затишних умовах – саме такі пріоритетні завдання виконують фахівці системи безоплатної правової допомоги Сумщини. І чимало громадян, які звертаються до центрів та бюро правової допомоги, приходять зі своїми дітьми. Тож, працівники дбають і про найменших своїх відвідувачів, заздалегідь попіклувавшись про створення дитячих куточків.
![]() |
Так, дитячий куточок в Сумському місцевому центрі з надання БВПД створений за ініціативою працівників центру. Використовуючи власні ресурси, Сумський МЦ придбав обладнання для дозвілля дітей, а це – стіл, стільці, розмальовки, олівці, дитячу літературу та іграшки. Тож, поки дорослі вирішують важливі юридичні питання, дітям завжди є чим зайнятися – помалювати, погратися, почитати.
У Білопільському та Путивльському бюро правової допомоги дитячі куточки містять різноманітні дитячі розмальовки, різнокольорові олівці та дитячу літературу, а саме дитячі казки та вірші. Крім того, в Путивльському бюро є мольберт, пазли, магніти.
У Краснопільському бюро правової допомоги дитина може обрати іграшки, ознайомитися з книжками, розмальовками, пазлами та з користю для себе провести час. Крім того, у користуванні дитини знаходяться олівці, фломайстери, пластилін та інші речі для творчої діяльності. Такий підхід має позитивний результат – дітям стає цікаво, вони зайняті, та й батьки у захваті. В окремих випадках на дитину чекає невеличкий сюрприз – за кращий малюнок на тему “Я маю право” маленькі відвідувачі можуть отримати іграшку або солодощі. Такий дитячий куточок створено спільно з працівниками Краснопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які, у свою чергу, надають психологічну підтримку не тільки батькам, а й малечі.
![]() |
![]() |
Пізнавальні книжки, журнали, буклети, розмальовки, картинки, яскраві м’які іграшки – ось такі цікавинки підготували дітлахам працівники Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До облаштування дитячого куточка працівники центру підішли відповідально та з великим завзяттям та натхненням.
Не менш креативно оформили куточки й працівники підпорядкованих бюро правової допомоги. Так, у Глухівському бюро правової допомоги для дітей облаштували яскраву дошку, зручні стільчики. Кролевецьке бюро правової допомоги прикрасило куточок для дітей маленькими іграшками, розвиваючими книжками, олівцями, розмальовками. Тож, маленькі відвідувачі зможуть відчути себе справжніми художниками.
![]() |
Ямпільське та Середино-Будське бюро правової допомоги також прикрасило куточок для дітей м’якими іграшками, фломастерами, пізнавальною дитячою літературою, розмальовками.
На Охтирщині теж попіклувалися про дозвілля дітей під час візиту до центрів і бюро правової допомоги. Фахівці зазначають, що у місті не завжди знайдеш кафе, ресторани, які оснащені дитячими куточками, а в державних установах – це просто дивина. Тож, Тростянецьке бюро правової допомоги яскравий тому приклад: на малечу чекає куточок з розмальовками та книжками про права дітей, а також іграшки.
Також зусиллями працівників Лебединського бюро правової допомоги приміщення оснащені затишними дитячими куточками у зоні очікування.
![]() |
![]() |
У створенні куточка в Конотопському місцевому центрі допомогла ГО “Сумський обласний фонд ветеранів зовнішньої розвідки”, з яким підписаний меморандум про співпрацю. Один із засновників ГО Сергій Міхайлов презентував цікаву добірку дитячих журналів, частину з яких працівники центру передали колегам з інших місцевих центрів та бюро правової допомоги Сумщини.
«Наразі в центрах та бюро правової допомоги Сумщини оснащено 15 дитячих куточків. Особисто вдячна всім, хто доклав зусилля до їхнього створення та наповнення. Для нас вкрай важливо, щоб кожен клієнт, у тому числі й діти, почували себе затишно в наших центрах. Приємно чути слова подяки як від батьків, так і малечі, за турботу та креативний підхід до надання послуг. Тож, ми й надалі будемо забезпечувати комфортні умови для наших найменших відвідувачів», – наголосила директор Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.