назад

Інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги – у вільному доступі для читачів бібліотеки

SuR 180928 01Фахівці системи безоплатної вторинної правової допомоги Сумщини під час численних правопросвітницьких заходів, а також спільних заходів з партнерами, представниками влади тощо розповсюджують інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги. Це різноманітні брошури, буклети, листівки і т. п., у яких міститься корисна інформація – починаючи від алгоритму дій при вирішенні того чи іншого правового питання, роз’яснень і закінчуючи інформацією про адреси й телефони, за якими можна звернутися для отримання правової допомоги. Для того, щоб якомога більше громадян мали можливість ознайомитися з цими матеріали, представники Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області ініціювали створення інформаційного куточка системи безоплатної правової допомоги в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Зокрема, у відділі документів з природничих і аграрних наук читачі можуть скористатися буклетами, які стосуються актуальних юридичних питань – Багатодітна сім’я: підтвердження статусу та пільги; Договір довічного утримання; Допомога малозабезпеченій сім’ї; Поділ майна подружжя; Прийняття спадщини; Безоплатна передача землі; Заборгованість перед банком; Призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі; Аліменти на батьків; Пенсія за віком; Домашнє насильство тощо. Окрім цього, у відкритому доступі для відвідувачів бібліотеки інформаційні матеріали, виготовлені в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: «Не знаєш, як вирішити спір?», «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?», «Не знаєш, як оформити субсидію?», «Забирають бізнес? Відбирають майно?» і т. д.

SuR 180928 02«У 2017 році кількість відвідувачів Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки склала 36 775 осіб, які відвідали її понад 210 тис. разів. Тож, читачів багато, і вони відтепер зможуть знайти корисну інформацію, що стосується правової допомоги. Це дуже корисно. Днями бібліотекарі Сумщини були присутні на семінарі. І вони жваво цікавилися інформаційним куточком безоплатної правової допомоги. Маємо надію на співпрацю та спільне проведення правопросвітницьких заходів», – зазначила завідувач відділу документів з природничих і аграрних наук Олександра Стрельченко.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47

Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23

Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1.
тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.

Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.