назад
11.12.18

Інформаційний семінар для працівників Пенсійного фонду

Золотоніський МЦ  ПФУ310 грудня до Дня прав людини стартував Всеукраїнський тиждень права. З метою реалізації поставлених в рамках Тижня права завдань фахівцями Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено інформаційний семінар на тему «Правила виїзду дитини за кордон: що потрібно знати» для працівників Золотоніського відділу обслуговування громадян Головного фонду Україні в Черкаській області.

Присутніх поінформовано про зміни в сімейному праві, зокрема ті, що стосуються виїзду за кодон дітей, батьки яких розлучені. Роз’яснено, що після розлучення батьки могли не давати дозволу дитині на виїзд за кордон і взагалі всіляко цьому перешкоджали. 28.08.2018 року набрав чинності Закон № 2475-VIII від 03.07.2018, яким внесено зміни до Сімейного кодексу України, та інших законів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання. Торкнулись зміни в тому числі й підстав та порядку виїзду з дитиною за межі України. 

Проте, коли потрібна згода двох батьків, а в яких випадках можна обійтися без неї.

Зокрема зазначено, що новий закон значно збільшив  можливості для того з батьків, з ким безпосередньо живе дитина. Згідно з новими правилами той з батьків, з ким проживає дитина, зможе виїхати з ним за кордон на термін до місяця без нотаріальної згоди другого з батьків. Щоправда, для цього потрібно рішення суду або органу опіки та піклування, яким підтверджується, що дитина проживає з ним.

Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, теж може поїхати з ним за кордон, якщо у нього немає заборгованостей за аліментами, і він отримає нотаріально завірений дозвіл батька, з яким безпосередньо проживає дитина. “Відповідно до ч. 5 ст. 157 Сімейного кодексу України, той з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина або за висновком органів опіки та піклування підтверджено (визначено) місце проживання дитини, отримує право самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України, на строк не більше одного місяця, з метою лікування, отримання освіти, участі в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, олімпіадах і конкурсах, інших заходах, оздоровлення та відпочинку за кордоном, в тому числі і в складі організованих дитячих груп”, – пояснила юрист.

Але, в тому випадку, якщо дитині потрібно буде виїхати за кордон не в супроводі одного з батьків, а в супроводі іншої людини (наприклад, бабусі, тітки тощо), потрібно буде заздалегідь отримати нотаріальну згоду. 

Для того, щоб отримати згоду від другого з батьків, потрібно буде направити письмове звернення. Якщо протягом 10 днів батько не надасть нотаріально завіреної згоди, то для вирішення питання необхідно звернутися до суду, який розгляне справу за скороченою процедурою.

Якщо дитина їде більше, ніж на місяць, згоди одного з батьків буде достатньо лише в тому випадку, якщо у другого є заборгованість за аліментами, або ж він позбавлений батьківських прав або визнаний недієздатним.

Серед учасників заходу поширено тематичні буклети: «Поїхати з дитиною за кордон – легко!», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Отримуй аліменти!», «Зупинимо булінг разом!» розроблені Міністерством юстиції України у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги, в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».