назад

Інформація для учасників АТО

Охтирський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги 25 липня провів інформаційно-консультативний семінар у приміщенні Охтирського міськрайонного центру зайнятості з учасниками бойових дій.

Фахівці Охтирського місцевого центру з надання БВПД – начальник відділу інформаційної та матеріальної інфраструктури Роман Малюк та інтегратор Марина Лапоног надали роз’яснення, куди саме та з яких питань можна звернутися для отримання безоплатної правової допомоги.

Під час семінару розкрито нагальне  питання – отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Роман Малюк розповів, що отримання статусу учасника бойових дій здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 про «Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет  та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Підставою для надання статусу учасника бойових дій є, по-перше, документи про безпосереднє залучення до АТО в районах її проведення; по-друге, направлення (прибуття) у відрядження до районів АТО; по-третє, перебування в таких районах з метою  виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення. Наголосили увагу на тому, що рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається:

комісіями з розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади чи інших державних органах, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу чи працювали особи;

міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій – у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання;

Для того, щоб надали статус учасника бойових дій, необхідно:

1. Командирам (начальникам) військових частин (органів, підрозділів) або іншим керівникам установ у місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд комісій довідки та документи, які є підставою для надання особам статусу УБД.

2. Комісії вивчають документи у місячний строк з дня надходження, приймають рішення щодо надання статусу УБД. За відсутності підстав повертають їх до військових частин з метою подальшого доопрацювання.

3. У разі відсутності дій керівництва/командування особа може самостійно звернутися до таких комісій. 

Марина Лапоног наприкінці семінару зазначила про можливість об’єднання у громадські формування учасників АТО задля вирішення питань у правовому полі. Серед таких непоодиноких випадків є отримання земельних ділянок, порядок одержання статусу учасника бойових дій, соціальні виплати тощо. При створенні громадської організації є переваги –  заощаджується час, бо голова громадського формування чи уповноважена особа від імені всіх членів представляє/вирішує питання, які є актуальними для більшості. До речі, відтепер місцеві центри приймають заяви громадян щодо громадських об’єднань та видачі відповідних свідоцтв. При цьому центри діють як «фронт-офіси», а реєстрація відбувається у Головному управлінні юстиції у м. Суми.

У вас виникли запитання?!

Звертайтеся до Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Охтирка. вул. Перемоги (Леніна), 13. Режим роботи: щоденно 8.00-17.00, крім суботи та неділі.