назад
13.10.17

Керівництву об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини розповіли про переваги співпраці з системою БПД

IMG 944512 жовтня 2017 року у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування пройшов семінар «Програма надання безоплатної правової допомоги: основні принципи побудови системи соціального захисту населення в умовах децентралізації». Фахівці системи безоплатної допомоги розповіли представникам об’днаних територіальних громад про механізм співпраці системи БПД з громадами, поділилися власним досвідом роботи з ОТГ. А також презентували методичні рекомендації щодо розробки та прийняття програм БПД на Дніпропетровщині.

«Правова спроможність територіальних громад – це основа і запорука верховенста права та гарантія демократичного розвитку суспільства,- наголосила Людмила Яцуба, директор Регіонального центру з надання БВПД у Дніпропетровській області, яка презентувала рекомендації. – Неможливо досягнути демократії якщо вразливі групи населення в нашому суспільстві не зможуть розуміти і захищати свої права. Система безоплатної правової допомоги навчає громадян не лише правознанню, а і вмінню користуватись ним у повсякденному житті. Якщо влада на місцях усвідомить це, то отримає потужний інструмент для реалізації своїх можливостей.».

Про те наскільки важлива і потрібна допомога правників у роботі територіальних громад як ніхто знає Олена Тертишна, директор Дніпропетровського центру місцевого самоврядування. Очільниця Центру звернулась до присутніх на семінарі із закликом дослухатись до пропозицій представників системи БПД, підтримати перш за все задля членів своїх громад. «Залучивши таких фахівців до роботи ви вирішите проблему юридичного вакууму у своїх громадах, – зазначила Олена Тертишна. – Це не значить, що на місцях немає спеціалістів. Серед керівництва громадами багато юридично грамотних та обізнаних у праві людей, але нормативний вакуум все ж присутній. Запропонована центрами з надання БВПД програма співпраці дасть можливість місцевій владі заповнити його. А ще надасть доступ до правосуддя мешканцям населених пунктів, де немає юристів та адвокатів».

Слід зазначити, що презентація, яку представила молода та ініціативна команда БПД Дніпропетровщини, справила неабияке враження на представників ОТГ області. Про це свідчила і постійна увага залу, і ряд запитань та цілі дисксії, які виникали у ході виступів начальника відділу правовпросвітництва Першого криворізького місцевого центру з надання БВПД, авторики методичних рекомендацій, Наталі Кожем’яки,  директорів Павлоградського та Другого криворізького місцевих центрів з надання БВПД Оксани Косоног та Миколи Касьяна. Логічним продовженням теми захисту найвразливіших верств населення став також виступ Валерія Семенюка, начальника управління фінансового забезпечення та виконання соціальних программ Дніпропетровської облдержадміністрації.

Про те, що одним з інструментів правопросвітництва для громад Дніпропетровської області може стати Дніпровська міжрегіональна ресурсно-комунікаційної платформа (МРКП) розповіли працівники платформи Артем Сичков та Олексій Тертишний. Вони проінформували присутніх про перспективу роботи, можливості та шляхи взаємодії з платформою, яка стане своєрідним «інформаційним хабом» («зв’язковим», «вузлом») для інших суміжних та ближчих областей, майданчиком для спілкування та мережування між людьми об’єднаними спільними ідеями у сфері права та правосуддя.

Підбиваючи підсумки зустрічі правники підкреслили, що у кожної наново стовреної громади свої особливості, свої потреби. Рекомендації, які озвучили на семінарі фахівці, є універсальними і допоможуть створити у кожній громаді свою унікальну модель співпраці з системою БПД. 

Нагадуємо, що детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

{gallery}news/2017/100/6{/gallery}