назад

Компенсація за пошкоджене майно, соціальні допомоги, отримання правової допомоги: в Миколаєві відбувся тренінг для ВПО

Компенсація за пошкоджене майно, соціальні допомоги, отримання правової допомоги – ці та інші питання розглянули під час тренінгу для внутрішньо переміщених осіб, що наразі проживають в Миколаєві. Серед спікерів – юристи системи безоплатної правової допомоги, правоохоронці, представники управління соціального захисту населення та громадської організації «Десяте квітня».
«Сьогодні внутрішньо переміщених осіб хвилюють найрізноманітніші питання і якщо в перші місяці дії воєнного стану людей здебільшого хвилювали питання щодо соціального забезпечення, то наразі ми вже маємо звернення і в усіх інших сферах права, зокрема й щодо компенсації за пошкоджене майно», – відзначила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях Наталія Гнатуша.
Відзначимо, що відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», ВПО мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру. Громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як ВПО, мають право на безоплатне представництво їхніх інтересів з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік ВПО.
Власними успішними кейсами надання правової допомоги внутрішньо перемішеним особам поділилася юристка Миколаївського бюро правової допомоги №2 Тетяна Брюханова. А на завершення тренінгу для учасників працював консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, де кожен міг отримати правову консультацію та певний алгоритм дій для початку вирішення своєї юридичної проблеми.
Як отримати безоплатну правову допомогу
Отримати усну консультацію з вашого питання можна у контакт-центрі системи БПД за номером: 0 800 213 103 дзвінки безкоштовні, юристи на лінії пн-пт з 8:00 до 19:00, сб-нд з 9:00 до 18:00.
Щоб отримати правову консультацію письмово, напишіть у телеграм-бот: https://t.me/LegalAidUkraineBot (юристи відповідають у робочі дні).
Або завітайте до найближчого з наших бюро: https://bit.ly/bpd_buro
Усі сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
Довідково. Тренінг був організований Громадською організацією “Десяте квітня” за ініціативою Миколаївської районної організації Товариства Червоного Христа України
ГО “Десяте квітня” за підтримки агенції ООН у справах біженців активно допомагає внутрішньо переміщеним особам справлятися з їхньою бідою, забезпечує соціальний, юридичний і психологічний супровід постраждалим від збройної агресії російської федерації.
В громадській організації працює безкоштовна гаряча лінія з юридичної, соціальної та психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Гаряча лінія: 0 800 33 28 58 (Всі дзвінки безкоштовні в межах території України)
Співробітники зможуть вам надати кваліфіковану консультацію з наступних питань:
• Доступ до соціальних послуг
• Оформлення довідки ВПО та матеріальної допомоги
• Документування
• Інформація щодо можливих видів допомоги Міжнародних організацій в Україні
• Пошук житла та центрів розміщення переселенців
• Гуманітарна допомога
• Інформація про місця отримання гуманітарної допомоги Психологічна допомога (онлайн/офлайн)
Консультації доступні щодня з 08:00 до 22:00 без перерв та вихідних.