![01](https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/ImagesOld/kirovohrad/images/kir/2017/12/06/01.jpg)
Метою даного заходу є виховання правової культури та законослухняності учнів, усвідомлення ними вимог основних законів України.
![02](https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/ImagesOld/kirovohrad/images/kir/2017/12/06/02.jpg)
Під час заходу Олена Морозова розповіла учням про кримінальну відповідальність неповнолітніх та зазначила, що за кожний вчинок настає відповідальність. Відповідно до ст.22 Кримінального кодексу України, діти притягаються до кримінальної відповідальності з 14-річного віку за такі види злочинів: умисне вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом, крадіжку, вимагання, грабіж, умисне знищення або пошкодження майна, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство.
З 16-річного віку неповнолітні несуть також і адміністративну відповідальність за вчинення незначних проступків-адміністративних правопорушень: дрібна крадіжка та хуліганство; розпиття алкогольних напоїв, в тому числі і пива, або поява у стані алкогольного сп’яніння в громадському місці; бродяжництво (прогули уроків, залишення домівки більш ніж на добу); куріння в школі та на вулицях; бійки та інші.
![03](https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/ImagesOld/kirovohrad/images/kir/2017/12/06/03.jpg)
Під час семінару учні аналізували й розв’язували правові ситуації щодо кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніх, обмірковували над причинами скоєння злочинів, обговорювали особливості відповідальності за порушення адміністративного і кримінального законодавства, мали можливість висловити свою думку, своє розуміння як правомірно діяти і захищати свої права, використовуючи правничі можливості та механізми нормативно-правових документів.
Наприкінці бесіди Катерина Полоз повідомила, що Міністерство юстиції запустило проект під назвою «Я МАЮ ПРАВО», метою якого є підвищення рівня правової культури населення.
Школярі отримали інформаційні буклетами для наочного ознайомлення із основними функціями Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та контактною інформацією.
До Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53, тел. (095) 87-662-33, (0522) 32-08-24.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.