У рамках діяльності Британської Ради в Україні на базі Конотопського місцевого центру з надання БВПД у травні цього року відбувся тренінг «Активні громадяни». По закінченню тренінгу всі учасники захистили свої міні-проекти, частина з яких стосувалася підвищення рівня правової свідомості населення. Продовженням роботи активістів в рамках проекту стало створення Літньої платформи Активних громадян, метою якої є проведення влітку просвітницьких заходів на різноманітну тематику.
Протягом липня відбулося 4 різнопланових заходи, учасники яких – представники громадських організацій, депутати Конотопської міської ради, лідери думок та усі бажаючі мешканці міста Конотоп.
Тренеркою міні-тренінгу “Що таке гендер?” виступила член Ради обласної громадської організації “Всеукраїнська Громадська Правозахисна Організація “Меморіал ім. В. Стуса”, сертифікований тренер з гендерного мейнстрімінгу Оксана Затолокіна. Учасники ознайомилися із концепцію прав людини, поняттями гендерної теорії, історією впливу та участі жінок у суспільно-політичному житті різних країн та про історію Українського жіночого руху. За допомогою розповіді про зміни формату листівок до 8 Березня, тренерка пояснила маніпуляції у відношенні до соціальних ролей жінок та чоловіків.
Воркшоп «Залучення громадян до співпраці: міжнародний досвід» – це колективний навчальний захід, учасники якого отримали нові знання та навички запровадження активностей та партиціпаційних процесів в країнах Європи та Америки – Польщі, Словаччині, Німеччині, Австрії, США в процесі динамічної групової роботи. Спікери заходу – Валентина Волік, Оксана Добрянська, Антон Гребеник та Оксана Юрченко разом із присутніми обговорили досвід зарубіжних громадських організацій з розвитку активностей в різних секторах суспільного життя, а саме – освіти, креативних середовищ та створення умов для перебування в спеціалізованих закладах паліативних хворих.
Під час мітапу “Професії майбутнього: дій, вчись, ділись, змінюй!” волонтерка, координаторка освітніх програмгромадської організації «Конотопський ІТ-кластер» Вікторія Дрофа розповіла присутнім про нові професії, які з’являються на ринку України та про те, які необхідно мати компетенції претендентам на посади. У ході інтерактивного обговорення таких професій як фахівець дистанційної освіти, трейдер альтернативних валют, біоетик, Web-озробник, геймефікатор, розробник роботів та багато інших учасники заходу активно обговорювали перспективи роботи в Україні та за кордоном. Вікторія Дрофа більш детально розповіла про можливості отримання нових компетенцій через навчальні он-лайн курси різних навчальних платформ та ознайомила із напрямами роботи ГО “Конотопський інформаційно-технологічний кластер” з підготовки необхідних фахівців для ІТ-галузі міста та України.
Вільне обговорення на тему: “Чому саме зоозахист?” покликане було розглянути питання, які стосуються законодавства України про захист тварин від жорстокого поводження; життєвих історій людей, які займаються зоозахистом в місті Конотоп. Голова громадської організації “Конотопська зоозахисна організація “Друзі тварин” Наталія Сучко презентувала її діяльність та запропонувала розпочати акцію з використанням хештегу #Конотоп_Допомагати_тваринам_легко».
Експертами із правових питань на даних заходах виступили директор центру Олександр Муха, заступник директора Валентина Волік та начальник відділу правопросвітництва Оксана Козіна.
Довідково: Програма Британської Ради «Активні громадяни» реалізується для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. Стартувала в 2009 році та реалізується більше ніж у 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії. В Україні проект розрахований на розвиток серед молоді знань та навичок, які б сприяли міжкультурному діалогу та вирішенню конфліктів в масштабі всієї України, насамперед, на Сході України.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43. тел. (05447) 6-23-47
Буринське бюро правової допомоги –
41700, м. Буринь, вул. Першотравнева, 20. тел. (05454) 2-30-69, (05454) 2-10-70
Липоводолинське бюро правової допомоги –
42500, смт Липова Долина, вул. Полтавська, 17. тел.(05452) 5-16-33, (05452) 5-15-37
Недригайлівське бюро правової допомоги –
42100, смт Недригайлів, вул. Сумська, 13. тел. (05455) 5-25-28, (05455) 5-25-29
Роменське бюро правової допомоги –
42000, м. Ромни, бульвар Свободи, 1. тел. (05448) 5-11-99, (05448) 5-10-66
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.