Етапи створення системи безоплатної правової допомоги, процедуру залучення захисника в кримінальному провадженні, як безоплатно отримати вторинну правову допомогу в цивільному чи адміністративному провадженні та які документи для цього потрібно? Про це та багато іншого дізнались студенти юридичного факультету ТНЕУ.
Студенти мали змогу ознайомитись з основними документами, що регламентують діяльність системи. В цивільному та адміністративному процесах це звернення клієнта, згода на обробку персональних даних, накази про надання вторинної правової допомоги або про відмову в наданні такої, а також доручення, що видаються представникам. Окрім цього, зустріч містила елементи практикуму – студенти вивчали процедуру отримання вторинної правової допомоги. На занятті майбутні юристи отримали практичну компетенцію – покроково ознайомились з організацією надання вторинної правової допомоги.
Комунікатор Регіонального центру Володимир Карий розповів про процедуру залучення захисника в рамках кримінального провадження, для затриманих та засуджених осіб.
Учасники заходу отримали вичерпні відповіді на свої запитання. Студентів цікавило з яких питань можна звертатися за безоплатною правовою допомогою та який граничний рівень доходу дає можливість отримати безоплатну вторинну правову допомогу. Фахівець Тернопільського місцевого центру Оксана Тимчишин пояснила, що скористатися безоплатною вторинною правовою допомогою можуть цілий ряд категорій осіб (детальніше у статті 14 ЗУ “Про безоплатну правову допомогу”). Однією з таких категорій є особи, середньомісячний дохід за останніх 6 місяців яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму. На сьогодні для працездатних осіб ця сума становить 3842 грн, для непрацездатних осіб — 2994 грн. Також для підтвердження даної категорії особи необхідно надати наступні документи:
• паспорт;
• картка платника податків України (ідентифікаційний номер);
• довідка про доходи;
• довідка з Пенсійного Фонду за формою ОК-5.
Володимир Карий розповів також про реалізацію правопросвітницького проекту “Я маю право”, його мету та основні завдання.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).