назад
10.11.17

Малокрушлинецьким школярам прочитали лекції про запобігання дискримінації насильству в сім’ї

07 11 2017 2

7 листопада 2017 року у Малокрушлинецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів фахівці Вінницького бюро правової допомоги та Служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації провели правопросвітницькі інформаційні заходи.На тематичних лекціях були присутні учні 6-9 класів навчального закладу, а також, практичний психолог, вчителі та директор школи.

Головною метою заходу було обговорення питання щодо протидії насильства в сім’ї, визначення його видів та обставин, за яких діти можуть стати жертвами насилля. Також, учнів ознайомили з різновидами здійснення торгівлі людьми та випадками дитячої бездоглядності і безпритульності.

Розпочавши бесіду з учнями, начальник Вінницького бюро правової допомоги Олег Педина розповів про основні положення законів України «Про попередження насильства в сім’ї», «Про протидію торгівлі людьми» та «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей». Основну увагу зосередив на заходах, які вживаються з боку держави з метою запобігання та профілактики зазначених обставин. Окрім цього, присутнім донесена інформація щодо відповідальності за вчинення насилля, а також, наведені основні статті Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за вчинення насилля.07 11 2017 1

Заступник начальника Вінницького бюро правової допомоги Максим Митко, зосередив увагу присутніх на Законі України «Про безоплатну правову допомогу», визначивши коло суб’єктів права на безоплатну правову допомогу та способи її реалізації. При цьому, зазначив, що діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, – є теж суб’єктами на безоплатну правову допомогу та мають право на всі види правових послуг передбачених законодавством.07 11 2017 4

Начальник Служби у справах дітей Вінницької РДА Юлія Кучер ознайомила присутніх заходу з основними функціями Служби, які спрямовані на захист законних прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах та стали жертвами насилля. При цьому, звернула увагу присутніх, що Служба відповідно до чинного законодавства є уповноваженою установою, на яку покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї. Саме до неї, у разі необхідності, громадяни, що стали жертвами насилля, можуть звертатися за захистом порушених прав та законних інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей.

По закінченню інформаційного заходу діти та працівники школи мали можливість отримати юридичні консультації від представників Вінницького бюро правової допомоги та Служби у справах дітей Вінницької РДА. Усім присутнім роздані інформаційні матеріали про права дітей.07 11 2017 3

Додатково: Вінницьке бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 17 (1 поверх, приміщення Вінницької районної ради), телефон: 0432 66-14-72.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).


banner facebook 330x106