Правопросвітницька діяльність для дітей, є важливою функцією у роботі Охтирського місцевого центру з надання БВПД. Тому фахівці систематично проводять тематичні заходи в навчальних закладах, у тому числі, із вихованцями Охтирського МЦПО – МАН (який є складовою частиною системи позашкільної освіти міста).
15 грудня відбувся методичний брифінг «Взаємодія закладів позашкільної освіти та Охтирського місцевого центру з надання БВПД». Захід було проведено з метою підведення підсумків спільної роботи, поділитися досвідом організації співпраці закладів позашкільної освіти, загальної середньої освіти та місцевого центру з надання БВПД щодо організації правової освіти, проведення пошуково-дослідницької роботи засобами проектної діяльності.
У заході взяли участь директор Охтирського МЦ з надання БВПД Тамара Козир, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання БВПД Марина Лапоног, представники місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги з Луганської, Харківської, Полтавської областей Михайло Катеренник, Михайло Коноз, Анна Хафізова, Андрій Свешніков, Світлана Чернова, Людмила Бубир, Артем Ткаченко, а також заступник начальника відділу освіти Охтирської міської ради Тетяна Коваленко, директор Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді (ОМЦПО – МАН) Наталія Ганцева, заступник директора ОМЦПО – МАН Ганна Попова, керівники гуртків Галина Альжинська, Богдан Саєнко, методист Ольга Литовченко, директор Охтирської ЗОШ l-lll ст № 3 Тетяна Ситнік та представники преси.
Під час брифінгу йшлося про питання організації співпраці закладів освіти та Охтирського МЦ з надання БВПД за 2,5 роки.
Модератором була Ольга Литовченко, яка і розпочала захід. Традиційно Тамара Козир розповіла присутнім про типові звернення клієнтів та показники Охтирського МЦ з надання БВПД, детальніше зупинилася на напрямках діяльності та підсумках роботи центру правової допомоги з ОМЦПО – МАН та Охтирською ЗОШ l-lll ст. №3. Вона розкрила мету створення та реалізацію спільних проектів «Закон – понад усе», короткотривалого – «Правова орбіта», «Розуміємо права дитини».
Наталія Ганцева розповіла: «У Охтирському ОМЦПО – МАН у 2017-2018 навчальному році у 110 гуртках позашкільну освіту отримують 2400 вихованців». Вона до відома присутніх довела інформацію про співпрацю з загальноосвітніми школами міста Охтирки, про роботу гуртків на базі навчальних закладів.
У свою чергу, Тетяна Ситнік повідомила присутнім про формування правової свідомості учнів через співпрацю із позашкільним закладом та Охтирським МЦ з надання БВПД. Детально зупинилася на упровадженні правознавчого профілю в межах проектної діяльності правової освіти.
Марина Лапоног зосередила увагу на оптимальних формах та методах організації спільних правопросвітницьких заходів для молодого покоління. Із її слів: «Для підвищення рівня правової обізнаності було обрано 3 форми правопросвітницьких заходів: лекції з елементами тренінгу, практики, правопросвітницькі години. Під час правопросвітництва висвітлено такі теми: «Механізми захисту прав людини. Звернення до ЄСПЛ», «Право на інформацію», «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах», «Укладення договору купівлі-продажу та міни». Із фрагментом правовпросвітницького заходу можна ознайомитися тут.
Також Галина Альжинська та Богдан Саєнко розповіли про реалізації спільних проектів «Закон понад усе», «Правова орбіта», «Розуміємо права дитини» у межах яких проведено екскурсії, конференції, перегляд та обговорення фільмів на правову тематику, вуличне інформування, «історико-правовий квест», творчий проект у вигляді рольової гри «Судове засідання» (з відеороликом можна ознайомитися на офіційній сторінці Охтирського МЦ з надання БВПД на Facebook) та «правовому квесті».
Наостанок, Ольга Литовченко довела до відома результати співпраці закладів у пошуково-дослідницькій діяльності: науково-дослідницькі роботи з тем «Розвиток» вторинної правової допомоги в Україні. Реалії та перспективи», «Діяльність Охтирського МЦ з надання БВПД», «Правове забезпечення надання безоплатної правової допомоги в Україні». Практичний аспект застосування в цивільних, адміністративних та господарських справах», які є переможцями l та ll етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, обласної науково-дослідницької конференції «Перший крок у науку».
Наприкінці присутні мали можливість поспілкуватися у вільному режимі.
Цього ж дня фахівці центрів правової допомоги Харківської, Луганської та Полтавської областей переймали досвід у практичній діяльності з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги.
За детальнішою інформацією звертайтеся до Охтирського МЦ з надання БВПД: вул. Перемоги, 13; тел. (05446) 4-22-23.