01 лютого 2017 року відбулася робоча зустріч заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Світлани Штефанчук з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Під час зустрічі представники місії ОБСЄ висловили стурбованість ситуацією з безпекою на сході України щодо порушення режиму припинення вогню, забезпечення важливих об’єктів цивільної інфраструктури, населення послугами водо, газо- та енергопостачання.
Окрему увагу, учасники зустрічі приділили питанню надання безоплатної правової допомоги (БПД) особливим категоріям громадян (учасникам Антитерористичної операції, внутрішньо переміщеним особам).
Світлана Штефанчук поінформувала представників місії ОБСЄ про те, які зміни відбулися в законодавстві про безоплатну правову допомогу, в системі безоплатної правової допомоги, яким чином забезпечуються конституційні гарантії права громадян на професійну правничу допомогу в кримінальному, адміністративному та цивільному процесі.
Фахівець регіонального центру зауважила, що відбувається посилення ефективності системи БПД, завдяки спрямованості діяльності кожного працівника окремо та всієї систем БПД загалом на забезпечення та захист прав людини і громадянина, доступності кожного, хто потребує безоплатної правової допомоги, до правових послуг, що надаються в рамках БПД.
Також Світлана Штефанчук повідомила про розширення кола питань, з яких надаватиметься безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розповіла про організацію та порядок надання такої правової допомоги тощо.
Нагадаємо, проведення спостереження за розвитком подій на сході країни, збір інформації та звітування про ситуацію з безпекою у зоні конфлікту, інформування про гуманітарну ситуацію і потреби людей, допомога у налагодженні діалогу, сприяння припиненню вогню на місцях та доставці допомоги іншими організаціями – це, власне, ті завдання, що покликана забезпечити місія ОБСЄ.
Довідка! Спеціальна моніторингова місія в Україні – це:
– неозброєні цивільні спостерігачі;
– майже 700 спостерігачів по всій Україні;
– близько 600 із них – спостерігачі на сході країни;
– спостерігачі з 44 держав-учасниць ОБСЄ.
До складу місії ОБСЄ входять 1 136 осіб (станом на 25.01.2017), зокрема 709 іноземних спостерігачів, 332 місцевих працівника (асистенти, радники, інший адміністративний персонал) та 95 іноземних працівників (Голова місії, Перший заступник та заступник Голови місії, радники, аналітики та інші).
Звернутись до представників місії ОБСЄ у Чернівецькі області можна за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 1/А.