25 березня відповідно до Угоди про співпрацю та взаємодію між регіональними центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській, Сумській та Херсонській областях від 24.10.2018 року, директори Бериславського, Голопристанського, Каховського, Херсонського та Охтирського місцевих центрів з надання БВПД, що на Сумщині, за допомогою Skype-зв’язку обмінялись досвідом з актуальних питань в організації роботи центрів.
Передумовою проведення цього заходу стала та обставина, що керівники місцевих центрів системи БПД Херсонської області – Марина Груша, Ірина Кеба, Руслан Поляков та Денис Милокостий ознайомилися на сайті Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області з інформацією про кращі практики молодіжної роботи в Україні, в яких бере активну участь Охтирський місцевий центр.
Керівниця Охтирського місцевого центру Тамара Козир охоче відгукнулася на пропозицію колег з Херсонщини та прокоментувала зміст каталогу щодо кращих практик молодіжної роботи в Україні, в якому зібраний загальний аналіз всіх практик, поданих на конкурс, наголосила про переваги цієї роботи, поділилася напрацюваннями Охтирського місцевого центру з Малою Академією Наук України та пояснила колегам основні практичні аспекти щодо організації співпраці із закладами освіти з цього питання.
Марина Груша, Руслан Поляков та Денис Милокостий, у свою чергу, поділилися здобутками в організації роботи на територіях їх юрисдикції, спільних з органами місцевої влади та місцевого самоврядування, молодіжних проектів «Школа правознавців», які спрямовані на підвищення правової обізнаності дітей шкільного віку та молоді, подоланню проблем булінгу в учнівському середовищі, а Ірина Кеба розповіла про розроблену спільно з Чаплинським бюро тристоронню Угоду щодо попередження булінгу, яку наші фахівці розробили ще в лютому 2018 року та за підтримки органів управління освітою широко використовують під час проведення правопросвітницьких заходів у школах серед учнів, їх батьків та педагогічних колективах.
Також директори зазначених місцевих центрів системи БПД Херсонщини оцінили переваги при здійсненні правопросвітництва ігрових форм та інтерактивних заходів у роботі з дітьми. Поділилися позитивними враженнями учнів і працівників від використання в роботі гри «Важниця правова», розробленої Харківською ГО «ЕспертиЗА Реформ». Також усі керівники оцінили значимість у спільній практичній діяльності правопросвітницьких інформаційно-правових матеріалів, розроблених їх працівниками в межах обміну позитивним досвідом у роботі на електронному Інформаційно-правовому ресурсі (ІПР), обговорили нову тематику матеріалів для ІПР. Усі учасники заходу отримали нові знання та ідеї, які будуть практично впроваджені в очолюваних ними установах системи БПД.