
На заході були присутні – Юлія Сосна, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області, Катерина Панделі, тренер, психолог по роботі з дітьми та дорослими, а також представники Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ (людей, які живуть з ВІЛ)».
Юлія Сосна розповіла присутнім про те, що з січня 2013 року на Кіровоградщині розпочав роботу Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області (у кримінальних справах). А з 1 липня 2015 року у громадян з’явилась можливість отримувати безоплатну вторинну правову допомогу у місцевих центрах, які представляють інтереси громадян у цивільних та адміністративних справах, яких на території області три: Голованівський, Олександрійський та Кіровоградський.

Також, Юлія Сосна підкреслила, що право на безоплатну правову допомогу мають особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму; інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії; діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства у сім’ї; особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань; особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку; особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.
«Присутність ВІЛ-інфекції у родині, створює багато перешкод на шляху до гармонійного розвитку дитини. Кожна ВІЛ-позитивна дитина має право на повноцінне життя, на власний вибір свого майбутнього без додаткових обмежень. Процес розкриття статусу дитині потребує особливої уваги. Невід’ємною складовою у підтримці родини є створення високопрофесійної команди фахівців. Адже у процесі розкриття ВІЛ-статусу дитини, підтримки потребує кожен член родини», – наголосила тренер, психолог по роботі з дітьми і дорослими Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Катерина Панделі.
Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» створене 7 лютого 2005 року з метою здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, через надання допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІД.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області працює за адресою: вул. Дворцова, 32/29, м. Кропивницький, тел. (0522) 37-12-50, 32-07-97, 0991048038.
Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходяться за адресами:
Голованівський місцевий центр з надання БВПД
смт Голованівськ, вул. Ціолковського, 1
Тел.: (05252) 2-25-83, 068 834 77 45, 093 423 33 73
Кіровоградський місцевий центр з надання БВПД
м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53
Тел.: 095 87 662 33, (0522) 32-08-24
Олександрійський місцевий центр з надання БВПД
м. Олександрія, вул. Першотравнева, 18
Тел.: (05235) 7-04-40, 7-04-04.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.