15 грудня 2016 року представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Світлана Бандура та Віталій Сольський провели у приміщенні Головного управління Національної поліції у Тернопільській області навчання для працівників органів досудового розслідування з метою висвітлення особливостей захисту та дотримання прав і свобод громадян. Того ж дня фахівець Регіонального центру Олег Кононенко відвідав Чортківський відділ і Борщівське відділення поліції.
Під час навчання акцентували увагу на обов’язку уповноважених службових осіб, що здійснили затримання, негайно повідомити про це Регіональний центр, а також на фіксації моменту затримання.
Експерти Регіонального центру нагадали слідчим деякі моменти кримінально-процесуального законодавства, а саме — про залучення захисника слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням в порядку ст. 49 Кримінального процесуального кодексу України, про залучення захисника для проведення окремої процесуальної дії згідно із ст. 53 КПК України.
Затримання уповноваженою службовою особою (відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу):
Уповноважена службова особа має право без ухвали слідчого судді, суду затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі, лише у випадках:
1) якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення;
2) якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин;
3) якщо є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину, віднесеного законом до підслідності Національного антикорупційного бюро України.
Того ж дня Олег Кононенко провів навчання для працівників особового складу Чортківського відділу і Борщівського відділення поліції. В рамках зустрічі він проінформував працівників поліції про особливості інформування Регіональний центр про адміністративне та кримінальне затримання осіб відповідно до Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1363 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2015 року №110).
За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна також повідомити про затримання самими затриманими особами, близькими родичами та членами їх сімей та дізнатися контакти центрів та бюро по всій території держави. А також дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.