назад

Не мовчати, а діяти: фахівці Регіонального центру розповіли безробітним жінкам про домашнє насильство

DSC01691Що таке домашнє насильство? Яка відповідальність настає за вчинення домашнього насильства? Саме на цю тему 22 січня 2019 року на базі Луцького міського центру зайнятості відбувся інформаційно-правопросвітницький захід для жінок, які перебувають на обліку у відповідній установі. Семінар проведено за участі головного спеціаліста відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірини Кушпетюк та керівника ГО «Велес+» Віктора Вальчука у рамках реалізації Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Керівник ГО «Велес+» Віктор Вальчук розповів присутнім про поняття домашнього насильства, його види, спеціальні заходи щодо протидії цьому явищу та куди звертатися у подібних випадках. 

DSC01704

«Особа, яка постраждала від домашнього насильства має право отримати допомогу та захист від суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (підрозділи органів Національної поліції України, центри з надання безоплатної правової допомоги, служби у справах дітей та інші), наприклад отримати інформацію про свої права та як їх реалізувати, медичну, соціальну та психологічну допомогу, юридичний захист», – зауважив Віктор Вальчук. 

Також зазначив, що окрім того, законодавством передбачено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. Це – терміновий заборонний припис стосовно кривдника та обмежувальний припис. 

Головний спеціаліст відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк акцентувала увагу жінок на системі БПД, яка діє в Україні та на Волині, як ефективному механізмі захисту конституційних прав громадян, повідомивши про єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до БПД: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

50279662 315756389068087 9017995256334909440 n

Також учасники семінару дізналися про те, що з 11 січня 2019 року вступили в дію зміни до Кримінального кодексу України, згідно з якими домашнім кривдникам загрожують громадські роботи на строк від 150 до 240 годин або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 5 років, або до двох років позбавлення волі.

Насамкінець зустрічі серед присутніх було розповсюджено інформаційні матеріалами про систему БПД з необхідними контактними даними та із циклу Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

DSC01693

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: [email protected]

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел.: (0332) 770717, 770719, e-mail: [email protected]

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).