назад

Нове у законодавстві: перерахунок пенсії без звернення пенсіонера

ПФУ213 квітня 2018 року головний спеціаліст Вільногірського бюро правової допомоги Наталія Савчук відвідала Вільногірський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Кам’янського об’єднаного Управління пенсійного фонду. Фахівець бюро провела семінар для працівників відділу та здійснила прийом громадян спільно з начальником відділу ПФУ Оленою Сторожко. У ході зустрічі пенсіонерам розповіли про перерахунок пенсій з 1 квітня 2018 року.

Зокрема, про те, що в цьому році вперше Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що з 1 квітня кожного року Пенсійний фонд України без додаткового звернення особи проводить перерахунок пенсій за певних умов. А саме: особам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років. Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку. Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсій продовжили працювати і від призначення перерахунку минуло два роки.

Це стандартний перерахунок, який проводиться починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів через кожні два роки. Відмінність у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того – звернеться людина чи ні. Всі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України.

Ті, хто пропрацював 24 місяці, мають право на проведення перерахунку пенсії по стажу і по заробітній платі. При цьому, буде враховуватися більш доцільний варіант такого перерахунку, оскільки у деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата знижувалась і, звичайно, діяла знижуюче на коефіцієнт заробітної плати. Через те фахівцями Фонду буде обиратися найоптимальніший варіант розрахунків: або це розрахунок за стажем і заробітною платою, або лише за стажем.

Є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад пенсію призначили в 2016 році, особа пропрацювала 5 місяців, звільнилася і не звернулась до органів Фонду за перерахунком. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяці страхового стажу, але пройшло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. Тому перерахунок в даному випадку проводиться лише за страховим стажем.

Олена Сторожко повідомила, що на сьогодні такий перерахунок вже проведено, і виплата перерахованих розмірів пенсій проводиться, починаючи з 1 квітня поточного року.

У ході спілкування присутніх також проконсультували з питань оформлення спадщини, приватизації житла, оформлення пенсії та її перерахунку і інше. Зустріч закінчилася домовленістю про подальшу співпрацю та проведення сумісних прийомів Вільногірського бюро правової допомоги та Вільногірського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Кам’янського об’єднаного Управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

За правовою допомогою просимо звертатися до Вільногірського бюро правової допомоги за адресою: м. Вільногірськ, вул. Центральна, 43 (2-й поверх), телефон: (05653) 3-51-61.

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).

{gallery}news/2018/04/4{/gallery}