23 квітня 2021 року організована зустріч, на якій було презентовано діяльність Вінницького регіонального представництва молодіжного комітету НААУ – “UNBA NextGen”. Партнерами заходу виступив Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Рада адвокатів Вінницької області. Презентацію проведено із дотриманням карантинних заходів.
З вітальним словом виступили представник Ради адвокатів регіону, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Марина Лукіянова. У рамках заходу обговорили напрямки роботи Комітету в області, членство в Комітеті та реалізацію ініціатив.
Також було проведено круглий стіл, на тему “Проблеми ефективного здійснення адвокатської діяльності під час надання правової допомоги”, обговорили питання реагування на випадки перешкоджання діям адвоката, які здійснюють захист затриманих осіб, дотримання Правил адвокатської етики.
За результатами заходу, регіональне представництво “UNBA NEXTGEN” у Вінницькій області, в особі голови Жанни Грушко та директор Регіонального центру БВПД у Вінницькій області Марина Лукіянова підписали Угоду про співпрацю, яка передбачає проведення спільних заходів з підвищення кваліфікації та залучення молодих адвокатів Вінниччини на постійній основі для надання правової допомоги клієнтам центрів та бюро у Вінницькій області, обмін досвідом з іншими адвокатами.
Також у цей день підписано договір про співпрацю між директором Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Мариною Лукіяновою та директором Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації Ольгою Задорожною
з метою захисту, дотримання та забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав та свобод громадян територіальної громади, зокрема прав осіб на безоплатну правову допомогу.
Співпраця полягатиме у наступних напрямках діяльності, зокрема:
- інформування працівників та відвідувачів лікувальних закладів про систему БПД, залучення медперсоналу до участі у правопросвітницьких заходах, які проводять фахівці центрів/бюро правової допомоги; підтримка медичних працівників та обслуговуючого персоналу у рамках надання первинної правової допомоги;
- поширення інформації через працівників лікувальних закладів, друкованих матеріалів (буклетів, банерів, плакатів), які містять правову інформацію на інформаційних дошках, відеосюжетів на LED-екранах, розміщення інформації на веб-сайтах сторін;
- організація заходів щодо попередження випадків порушення прав і свобод людини;
- залучення юристів центрів як незалежних експертів до участі у засіданнях клініко-експертної комісії якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування, тощо.