назад

Освітянам краю – про відповідальність за булінг

DSC01768Вимоги чинного законодавства із захисту прав та законних інтересів дітей, формування безпечного дитячого середовища, здійснення превентивних заходів із запобігання булінгу, насиллю, в тому числі домашньому, та агресії в дитячому середовищі – саме ці та інші аспекти обговорили 28 січня 2019 року учасники семінару у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Долучилась до проведення заходу й директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Наталія Смолярчук.

Освітяни, юристи, поліцейські, соціальні працівники, психологи та представники громадських організацій зібралися, аби обговорити правові аспекти та законодавчі ініціативи із протидії булінгу (цькуванню) та план першочергових дій щодо попередження та протидії агресії в учнівському середовищі.

DSC01780

DSC01773

Начальник сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП у Волинській області, майор поліції Інна Остапович проаналізувала шляхи підвищення ефективності превентивної роботи на Волині, пов’язаної із захистом прав дитина на здобуття загальної середньої освіти та протидії жорстокості та агресії серед дітей.

За словами Інни Остапович, булінг – то спільна проблема. І реагувати на нього потрібно комплексно, тобто як педагогам, психологам, юристам, так і, звичайно, батькам.

DSC01790

Своєю чергою директор Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Наталія Смолярчук інформувала, що 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню).
Зокрема, Законом передбачено адміністративну відповідальність за вчинення булінгу та приховування працівниками навчальних закладів випадків таких знущань.

DSC01802

«Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки цькування учасника освітнього процесу – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку», – зазначила Наталія Степанівна, додавши, що керівник закладу освіти в межах наданих повноважень забезпечує створення у відповідному закладі безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу. Зокрема, скликає засідання комісії з розгляду випадку дитячої агресії для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування.

Також директор Регіонального центру під час виступу акцентувала увагу присутніх на повноваженнях центральних органів виконавчої влади у сфері освіти, органів державної влади, місцевого самоврядування та соціально-педагогічного патронажу у напрямку протидії булінгу:

«Соціально-педагогічний патронаж у системі освіти сприяє взаємодії закладів освіти, сім’ї та суспільства у вихованні здобувачів освіти, їх адаптації до умов соціального середовища, забезпечує профілактику та запобігання булінгу, надання консультативної допомоги батькам, психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від цькування, стали його свідками або вчинили агресію. Патронаж здійснюється соціальними педагогами”.

DSC01814

У контексті відповідної розмови, учасники заходу обговорили й питання запобігання та протидії домашнього насильства, оскільки з 11 січня 2019 року відповідно до Закону – кримінальна відповідальність за домашнє насильство.  Про це під час семінару розповів керівник ГО “Велес+” Віктор Вальчук.

DSC01829

Нагадаємо, булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої дитини чи неповнолітньої особи та такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: [email protected]

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел. (0332) 770717, e-mail: [email protected]

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).