10 квітня 2019 р. заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко провела для керівників структурних підрозділів територіальних відділів та відділень ГУНП у Херсонській області планове заняття зі службової підготовки.
Під час навчання обговорили ряд питань, які цікавили аудиторію, а саме: правові підстави затримання особи за підозрою у вчиненні злочину, порядок інформування Регіонального центру з надання БВПД про випадки затримання осіб працівниками поліції.
Окрім того, фахівчиня системи БПД нагадала про ратифікацію Україною у 1997 році Конвенції про захист прав і основних свобод людини, згідно з якою кожен громадянин має право в разі порушення його прав з боку державних органів звернутися до Європейського суду з прав людини, і акцентувала увагу на 3-й статті – забороні катувань.
Наприкінці зустрічі правоохоронці, крім вичерпних відповідей на свої запитання, дізнались також про те, що 11 березня за ініціативи Міністерства юстиції в Україні стартувала інформаційна кампанія проекту «Я МАЮ ПРАВО!» – «Відповідальне батьківство», яка має на меті підвищити обізнаність населення щодо механізмів реалізації та захисту прав дитини на належне утримання та безпечне освітнє середовище. Водночас продовжується кампанія «Я маю право голосу», яка покликана захистити виборчі права громадян, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, молоді, яка вперше прийде на виборчі дільниці, та осіб з інвалідністю.