12 лютого 2019 року постійно діючий семінар при Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області для працівників юридичних служб підприємств, установ, організацій, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування м.Полтави та Полтавської області знову зібрав правників міста задля інформування їх про актуальні питання сьогодення.
Його учасниками стали представники системи БПД – заступниця начальника відділу комунікації та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко та начальник відділу представництва Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Ночовний.
Відкрила заняття семінару перша заступниця начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак, вона повідомила про законодавчі новації щодо протидії булінгу у в учнівському середовищі.
«19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», яким було внесено зміни до Закону України «Про освіту» та Кодекс України про адміністративні правопорушення. Ці зміни спрямовані, в першу чергу, на легальне закріплення булінгу як правопорушення, за яке передбачена реальна відповідальність дітей, батьків та вчителів. Також визначено права батьків щодо звернення до керівництва або засновників закладів освіти про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини, вимагання розслідування випадків булінгу, сприяння у проведенні розслідування таких випадків та виконання рішень і рекомендацій комісії з розгляду випадків булінгу в закладі освіти», – додала перша заступниця начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.
Під час семінару здійснено перегляд відео-консультації Міністра юстиції України П.Петренка «Процедура позбавлення батьківських прав».
У роботі семінару взяли участь представники Головного управління ДФС у Полтавській області, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Спікери розповіли про актуальні питання щодо особливостей оподаткування податком на доходи фізичних осіб окремих видів доходів, оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору; відповідальності за порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти); системи безоплатної правової допомоги, як гаранта захисту прав громадян; особливостей надання безоплатної первинної правової допомоги органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, державними підприємствами, установами, організаціями; окремих питань співучасті та останніх змін в законодавстві.
Фахівці системи безоплатної правової допомоги ознайомили присутніх із правовими послугами, якими можна скористатися звернувшись до Регіонального, місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги, розповіли як отримати правову допомогу через мережу мобільних дистанційних пунктів доступу до БПД, адресну правову допомогу, повідомили про правопросвітницьку роботу, яка проводиться працівниками БПД. Також учасники семінару дізналися про особливості надання безоплатної первинної правової допомоги органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, державними підприємствами, установами, організаціями.
Слухачів цікавили питання щодо того чи врегульовано законодавчо питання щодо повторних звернень громадян до працівників системи БПД. За словами Юлії Козаченко в кінці серпня 2018 року набраличинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які конкретизують окремі питання надання такої допомоги. Зокрема, визначено категорію справ, представляти інтереси в яких, крім адвокатів, можуть працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, доповнено перелік підстав та уточнено порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, деталізовано підстави для припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також згідно зі змінами, вторинна допомога окремим суб’єктам права надаватиметься не більше 6 разів протягом бюджетного року та не більше, ніж за шістьома дорученнями/наказами, виданими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, одночасно.
По завершенні заході учасники семінару отримали інформаційне видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей», буклети Міністерства юстиції України, буклети Головного територіального управління юстиції у Полтавській області та щомісячну юридично-просвітницьку газету «Правовий вісник».