назад

Понад тисячу житомирян звернулося за юридичною консультацією до бюро правової допомоги

LogoЗ 1 вересня на Житомирщині запрацювало 19 бюро правової допомоги, мета яких, у першу чергу, посилювати правову спроможність громадян та допомагати вирішити проблемні питання у досудовий спосіб. Також працівники бюро надають безоплатну первинну правову допомогу, тобто юридичні консультації, забезпечують доступом до безоплатної вторинної правової допомоги та до електронних сервісів Міністерства юстиції.
За місяць роботи до бюро правової допомоги надійшло 1025 звернень від громадян, які живуть у віддалених районах Житомирської області. Раніше ці люди не могли отримати юридичну консультацію.

Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Діяльність бюро правової допомоги спрямована на декілька цілей:
1.    підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
2.    сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;
3.    зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
4.    зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;
5.    посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
6.    сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;
7.    оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров’я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
8.    запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

За своїм статусом бюро правової допомоги не є окремими новоствореними установами, не мають статусу юридичної особи, не мають адміністративного персоналу і не потребують додаткових витрат на адміністрування. Вони є структурними підрозділами 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що вже функціонують. У цьому зв’язку їх мережа є гнучкою і може оперативно коригуватися з відповідним перерозподілом ресурсів у залежності від потреб територіальних громад.

Повне ресурсне забезпечення бюро здійснюється за рахунок частини ресурсів зекономлених в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівня без необхідності виділення додаткових ресурсів із державного бюджету.

Якщо у Вас виникла необхідність у правовій допомозі, Ви можете прийти в бюро за вказаними нижче адресами, зателефонувати у місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги або ж зателефонувати на єдиний номер правової допомоги 0-800-213-103, який працює цілодобово.

АДРЕСИ МІСЦЕВИХ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД ТА БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

byro Berdichiv byro Zhytomyr
byro Korosten Byro Novograd