Установи відбування покарання – місце соціального виховання людей, що вчинили злочин. Але позбавлення волі особи не припиняє інших прав та свобод людини. Саме про це в рамках Всеукраїнського тижня права нагадали засудженим і працівникам Збаразької та Копичинецької виправних колоній.
Керівники Регіонального центру відвідали установи відбування покарань з метою розповісти про права засуджених, проінформувати про зміни в законодавстві, а також надати правову допомогу особам, що цього потребують.
Мобільний пункт консультування на базі Збаразької виправної колонії функціонує на постійній основі, але в рамках Всеукраїнського тижня права його роботу очолила директор Регіонального центру Ірина Хондогій. «Окрім звичного консультаційного пункту ми провели правопросвітницьку зустріч з засудженими, де детально розповіли про процедуру отримання вторинної правової допомоги» – зазначила директор Регіонального центру.
Копичинецьку колонію ж відвідала заступник керівника РЦ Світлана Бандура, яка спілкувалась з колективом установи про міжнародні стандарти дотримання прав засуджених осіб. Говорили і про практику Європейського суду з прав людини, що пов’язана з порушеннями зі сторони установ відбування покарання.
«В розумінні Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання термін “катування” означає будь-яку дію, якою особі навмисно заподіюються сильний біль або страждання, фізичне чи моральне, щоб отримати від неї або від третьої особи відомості чи визнання, покарати її за дії, які вчинила вона або третя особа, а також залякати чи примусити її або третю особу, чи з будь-якої причини, що грунтується на дискримінації будь-якого виду, коли такий біль або страждання заподіюються державними посадовими особами чи іншими особами, які виступають як офіційні, чи з їх підбурювання, чи з їх відома, чи за їх мовчазної згоди» – зазначила Світлана Бандура.
Довідково:
Згідно статті 113 Кримінально – виконавчого кодексу України кореспонденція, яку засуджені адресують захиснику у кримінальному провадженні, перегляду не підлягає і надсилається за адресою протягом доби з часу її подачі. Кореспонденція, яку засуджені одержують від захисника також не підлягає перегляду.
Засуджений має право передати кореспонденцію захиснику у кримінальному провадженні, безпосередньо під час побачення з ним.
Нагадуємо, що отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги можна зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України із стаціонарних та мобільних телефонів).