В середині березня 2017 року для студентів другого курсу Донецького юридичного інституту МВС України було проведено незвичайну лекцію. Адвокат Олена Шафранова, яка активно співпрацює з системою безоплатної вторинної правової допомоги, поділилась з майбутніми правниками секретами адвокатської майстерності.
Фахівець з правознавства вважає, що юрист – не той, хто знає все, а той, хто знає, де шукати. “Нормативна база сайту Верховної Ради України та Єдиний державний реєстр судових рішень – це ті місця, де можна знайти і нормативну базу, і приклади застосування її на практиці. Тому дуже важливо навчитись вправно користуватись зазначеними ресурсами”, – зазначила пані Олена. Вона також показала студентам на практиці, як знайти необхідний документ, як користуватись правилами пошуку на сайті ВРУ та знаходити усі пов’язані з певним законом нормативні документи, необхідну редакцію документа, термінологію.
Олена Шафранова розповіла, що знаючи певні професійні секрети можна набагато швидше відшукати потрібну інформацію. Так, тільки з Кодексом законів про працю пов’язано 3774 документи. Усіх їх можна переглянути у вигляді структурованого списку за державними та міжнародними видавниками, видами, роком прийняття тощо. Єдиний державний реєстр судових рішень – автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. У ньому можна знайти будь-яке прийняте судове рішення чи ухвалу: за номером та датою, за контекстом, назвою суду, прізвищем судді тощо. Зазначені знання допоможуть майбутнім юристам вправно користуватись існуючими базами даних для ефективного захисту прав людей.
“Адвокат – це не лише заробіток, це внутрішнє бажання захистити людину, адже часто від дій юристів та адвокатів залежить її подальша доля. Хотіти і робити свою справу добре незалежно від розміру прибутку – саме ця мета іноді допомагає знаходити успішні шляхи рішення проблем громадян”, – наголосила Олена Шафранова.
А Любов Князькова, доцент кафедри загально-правових дисциплін, присутня на лекції, зазначила, що незважаючи на те, де по закінченні навчання будуть працювати сьогоднішні студенти, головне, щоб їх діяльність і справді була правоохоронною та правозахисною.
Нагадуємо, що Перший криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою:м. Кривий Ріг, вул. Качалова, 2, тел. 056-405-54-04; (098)040-83-70.
Дізнатись адреси бюро та інших центрів, де можна отримати безоплатну правову допомогу, ви можете за телефоном гарячої телефонної лінії0-800-213-103.
{gallery}news/2017/03/22{/gallery}