27 червня 2017 року фахівцями Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД та Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.П. Котляревського до дня Конституції України проведено семінар для молоді на тему «Україна – держава конституційна», під час якого заступник начальника відділу правової інформації та консультації Анастасія Гречка наголосила присутнім, що Конституція України являє собою сукупність фундаментальних, юридично незаперечних норм, які поширюється на всі без винятку сфери суспільства. Будь-яка конституція встановлює соціально-політичне обличчя держави, фіксує вихідні принципи їх функціонування й розвитку.
Як відомо, 28 червня 1996 року сталася чи не найвизначніша подія в політичному та суспільному житті незалежної демократичної України – була прийнята нова Конституція. В ній вперше системно, повно і як пріоритетні положення закріплені всі основні риси-принципи української держави, які тривалий час були її ідеалом.
Важлива роль прийняття основного Закону для розвитку публічного права як науки. ЇЇ не можна применшити, адже саме конституція постає основним джерелом останнього, і законодавче закріплення основних принципів публічного права тільки посприяє його входженню в життя суспільства. Основною умовою та гарантією реалізації публічного права є стійкість суспільства та його життєдіяльність, функціонування інститутів політичної, економічної, соціальної сфер. А ці умови, в свою чергу, забезпечує конституція як основний закон будь-якої держави.
Звичайно, далеко не всі риси нашої держави, що передбачені і закріплені Конституцією України, стали нині повною мірою реальністю. Конституційні положення, що стосуються цих рис, є певною мірою програмою державотворення на найближчі десятиліття, ідеалом, який треба втілити у життя. Це стосується насамперед зовнішніх аспектів суверенітету держави, а також правового і соціального характеру держави. Тим самим ідеологія українського державотворення потребує значного часу і зусиль для свого утвердження, розвитку і вдосконалення. Ідеологія українського державотворення нині сповна і на найвищому рівні легалізована,але далеко ще не реалізована, її реалізація-одне з найважливіших завдань нашого часу. Пріоритетним напрямом його вирішення є перетворення Конституції в життя, приведення її в дію.
«Таким чином, кожна держава повинна мати конституцію. Держава без конституції була б анархією» – зазначила Анастасія Гречка.
Крім того фахівець центру Андрій Свєшніков поінформував присутніх про права громадян на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави і порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги та зазначила категорії осіб, які мають право на таку допомогу. Учасників семінару ознайомлено про систему безоплатної правової допомоги та забезпечено інформаційним матеріалом.
Нагадуємо, що отримати Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:м. Полтава, вул. Європейська 37/40, тел.. (0532) 56-02-88.