назад
28.11.14

“Правосуддя, яке відкладається – це правосуддя, яке не завершується”: досвід Канади

Українська делегація, яка представляє систему надання правової допомоги в Україні,  продовжує свій навчальний візит до Канади з метою вивчення канадських підходів до надання безоплатної правової допомоги.

2Останнім пунктом вивчення канадського досвіду надання правової допомоги у м. Торонто (нагадаємо, що там українська делегація перебувала впродовж п’яти днів) став цілодобовий колл-центр, який надає юридичну iнформацiю та консультації особам, що опинились у складних життєвих обставинах (Findhelp information services).

Findhelp information services – єдиний інформаційний ресурс (цілодобовий кол-центр та інтерактивний веб-сайт 211Ontario.ca), некомерцiйна організація, яка цілодобово надає юридичну iнформацiю та інші консультації особам, що опинились у складних життєвих обставинах та потребують невiдкладної допомоги та/або направлення до соцiальних служб. Послуги надаються безкоштовно та конфiденцiйно. Доступ забезпечується цiлодобово через громадські телефонні лiнiї надання iнформацiї (єдиний телефонний номер – 211). Професiйна пiдготовка фахiвцiв, які приймають повiдомлення, дозволяє їм обслуговувати найширше коло телефонних запитів – вiд найпростiших питань щодо наявностi дитячих закладiв у певнiй мiсцевостi до комплексних потреб щодо вирiшення складних стресових ситуацій. Особливістю служби 211 є повна анонімність та конфіденційність – задля допомоги клієнту збирається лише найнеобхідніша інформація, яка дозволяє правильно обрати вид допомоги, яку потребує людина, і направити її до відповідної служби. У Канаді є 12 подібних організацій.

 торонрто

Кол-центр служби (штат-26 осіб) приймає понад 400 тисяч дзвінків на рік. За потреби, служба може забезпечити надання інформації на 170 мовах, завдяки спеціально передбаченому кількарівневому перекладацькому сервісу. Середня тривалість дзвінка на номер 211 становить 2-2,5 хв. Серед клієнтів служби є особи з психічними розладами, тому дуже часто працівники колл-центру виконують роль психологів.

Надвечір 26 листопада наші колеги вирушили до наступного пункту навчальної подорожі – м. Едмонтон, столиці провінції Альберта.

Зокрема, вчора пройшла зустріч із президентом Правової допомоги Альберти, а також черговими адвокатами, які працюють в офісі, розташованому в будівлі, де знаходяться кілька спеціалізованих судів, а також із Адвокатами сімейного права.

Основним завданням адвокатів Правової допомоги Альберта, яка працює вже понад 44 роки, є забезпечення захисту осіб, які не мають коштів на власного адвоката.  Президент організації С’юзан Полкоснік зазначила, що адвокати, які працюють в суді, роблять все можливе аби допомога була надана якомога швидше та якісно: “Правосуддя, яке відкладається – правосуддя, яке не завершується”.

едмонтон

Також українська делегація познайомилась із волонтерами Організації Елізабет Фрай*, які також надають першу необхідну правову допомогу дівчатам та жінкам, які не мають змоги найняти власного адвоката.

Крім того відбулася зустріч з керівником організації Kids in the Hall, яка опікується молоддю, що належить до категорій високого ризику: з неблагополучних сімей, з психологічними травмами тощо. Основним завданням цієї організації є допомога такій молоді в плануванні майбутнього.  

Нагадаємо, що навчальний візит триватимедо 5 грудня 2014 року у рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Доступна та якісна правова допомога в Україні». 

Склад української делегації – представники Координаційного центру за надання безоплатної правової допомоги: заступник директора Мирослав Лаврінок, начальник відділу моніторингу якості безоплатної правової допомоги Вікторія Мітько, начальник відділу моніторингу доступності безоплатної правової допомоги Олена Сінчук, заступник начальника відділу статистичного аналізу та інформації Олександр Гриб; представники регіональних центрів БВПД – директор Харківського центру БВПД Вікторія Гайворонська, директор Луганського центру БВПД Ольга Родіонова,  начальник відділу підтримки та розвитку інфраструктури Чернігівського центру БВПД Денис Бокач, начальник відділу контрактно-договірної роботи, фінансів та бухгалтерського обліку Донецького центру БВПД Оксана Савицька, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги Тернопільського центру БВПД Віталій Сольський, заступник начальника відділу підтримки та розвитку інфраструктури Львівського центру БВПД Микола Пелип, адвокат-тренер Дніпропетровського центру БВПД Тетяна Логойда.

Участь у навчальному візиті зі сторони проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» беруть директор Лариса Бізо, Менеджер проекту в Україні Оксана Кікоть, Менеджер проекту в Канаді Тетяна Войтан, експерт Іванна Ібрагімова та радник проекту Сьюзан M. Дойл.

 

Довідково:

Untitled

Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» має на меті покращення рівного доступу до правосуддя для населення України (особливо представників вразливих верств) шляхом підтримки впровадження системи безоплатної правової допомоги та підвищення рівня обізнаності населення щодо прав на отримання безоплатної правової допомоги.

Проект розрахований на п’ять років (2014-2018) та фінансується Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади; впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги.

*Елізабет Фрай – англійська соціальна активістка, реформатор тюремної системи Англії ХІХ ст., відома як «ангел тюрем». Ім’ям Елізабет Фрай названі численні благодійні товариства у Великобританії та інших країнах Співдружності.

Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах: