назад

Правова допомога для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, на Ковельщині

Система БПД продовжує працювати з акцентом на надання правової допомоги особам, які опинились в складних життєвих обставинах. Фахівці Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги щомісяця проводять правопросвітницькі заходи, забезпечують роботу консультаційних пунктів доступу до правової допомоги у найвіддаленіших куточках Волині. Ключова мета – бути ближче і доступніше для людей та тримати руку на пульсі їх проблем та правових потреб, оперативно реагувати та максимально швидко їх вирішувати.

10 березня фахівчиня Ковельського бюро правової допомоги Анна Капітан провела правопросвітницький захід на тему «Відновлення втрачених документів», а також проконсультувала всіх охочих з різних правових питань у віддаленому пункті компактного проживання, який став прихистком для людей непростої долі – внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, звільнених з місць відбування покарань.

«Не завжди правові потреби громадян лежать в площині судового захисту, нерідко вдається допомогти особі, надавши безоплатну первинну правову допомогу. В результаті проведеного виїзного консультування правові потреби чотирьох осіб взято під супровід юриста Ковельського бюро правової допомоги Анни Капітан. Так, вказані особи нещодавно звільнились з місць позбавлення волі та втратили документи, що посвідчують особу – паспорт громадянина України. Як наслідок, вони позбавлені можливості реалізувати будь-які базові права» – відмітив директор Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Ковальчук.

Наразі юрист Ковельського бюро правової допомоги проводить попередні консультації з партнерами – представниками Державної міграційної служби в регіоні щодо напрацювання гнучкого алгоритму для звернення вищевказаних осіб до територіального органу ДМС та забезпечення виготовлення їм документів.

Досвід проведення подібних заходів наочно демонструє важливість таких підходів в роботі системи. Такі ініціативи часто виявляють осіб, які внаслідок своєї маломобільності, низької соціальної активності або просто опинившись у складних життєвих обставинах не завжди мають змогу звернутись до бюро правової допомоги,  що в результаті призводить до їх правової ізоляції.