назад
29.10.19

Про особливості кримінальної та адміністративної відповідальності говорили з олександрійською молоддю

Багато хто з підлітків вважає, що кримінальна або адміністративна відповідальність настає з моменту досягнення повноліття (18 років). Але такі переконання є помилковими та  можуть заважати розумінню про відповідальність за протиправні  вчинки.

З метою поглиблення знань молоді щодо основних відмінностей кримінальної та адміністративної відповідальності та віку її настання,  фахівці Олександрійського місцевого центру з надання БВПД провели вісім правопросвітницьких заходів в навчальних закладах міста Олександрії та Олександрійського району.

«Інколи підлітки, які вчиняють правопорушення або злочин не замислюються, що вони вже повною мірою підлягають відповідальності за свої діяння. А тому, важливо знати та розуміти що неповнолітні також можуть нести відповідальність за свої протиправні дії. Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення правопорушення  16 років. Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. Зокрема, за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів несуть кримінальну відповідальність особи у віці 14 до 16 років», – наголосила Анна Лунга-Лягуша, заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Олександрійського місцевого центру з надання БВПД.

Також, фахівці детально роз’яснили учням та студентам особливості та різницю адміністративного правопорушення від злочину.

По-перше, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність. Вона обов’язково посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян. Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

По-друге, за вчинення адміністративних правопорушень можуть застосовуватись такі адміністративні стягнення:

  • попередження;
  • штраф;
  • громадські роботи;
  • виправні роботи;
  • адміністративний арешт та інші.

У свою чергу, злочином є передбачене Кримінальним кодексом України  суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб’єктом злочину. Суб’єктом злочину є фізична осудна особа, яка вчинила злочин у віці, з якого може наставати кримінальна відповідальність.

Метою кримінального покарання є:

  • кара за вчинений злочин;
  • виправлення та перевиховання засудженого;
  • запобігання вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами.

З-поміж іншого, фахівці Олександрійського місцевого центру з надання БВПД нагадали молоді про те, що отримати правову інформацію, консультацію та роз’яснення, скласти заяви, скарги, процесуальні та інші документи правового характеру можна звернувшись до центрів з надання безоплатної вторинної правової  або бюро правової допомоги.